smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

MIUI dostane funkciu, ktorá zmení to, ako používame smartfóny

Xiaomi smartfóny vo všeobecnosti patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom nie je len kvalita spracovania, či hardvér hodný vyššej cenovej kategórie, v akej sa smartfón predáva, ale i funkcie, ktoré ponúka MIUI nadstavba.

Do Xiaomi smartfónov čoskoro zavíta ďalšia funkcia, ktorá vyčnieva z davu. Upozorňuje na ňu portál Xiaomiadictos.com. Poďme sa pozrieť na to, o čo konkrétne ide.

Xiaomi smartfóny budú automatizovať rutinné činnosti

Pravdepodobne každý z nás má svoje rituály. Napríklad potom, ako prídeme domov, tak si automaticky zapíname Wi-Fi, alebo ako nastúpime do auta, tak si zapneme Bluetooth a pustíme hudbu, či navigáciu. Prípadne, odpájame zariadenie z nabíjačky, keď dosiahne určitú hodnotu s cieľom, aby sme predĺžili životnosť našich batérií. Inými slovami, existujú desiatky činností, ktoré robíme pravidelne a hlavne opakovane v určitých situáciách.

Práve tieto pravidelné činnosti, chce Xiaomi automatizovať, aby ich robil za nás smartfón. Odhaľuje to zdrojový kód nadstavby MIUI, ktorý odhaľuje, že Xiaomi napreduje vo vývoji tejto funkcie dopredu.

Podľa aktuálne dostupných informácií, táto funkcia nám umožní viac menej automatizovať každú funkcionalita MIUI, to znamená, že dokonca dokážeme automatizovať deaktiváciu Wi-Fi alebo mobilných dát, nastaviť čas alebo spustiť prehrávač hudby na základe predchádzajúcej udalosti.

automatizacia uloh v Xiaomi smartfone
Via Xiaomiadictos.com

Stručne povedané, zdá sa, že Xiaomi pracuje na novom režime, ktorý nepochybne úplne zmení spôsob, akým sme doteraz pracovali so svojim smartfónom.

Uvítate takúto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať