Zdroj: Xiaomi

Xiaomi pracuje na podobnom smartfóne ako je Samsung Galaxy Fold. Mierne ho však vylepšuje

Xiaomi zjavne zintenzívňuje práce na skladateľnom smartfóne

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi už dlhšiu dobu pracuje na skladateľnom smartfóne. Doposiaľ sme mohli vidieť nie len niekoľko reálnych prototypov, ale aj viacero patentov, ktoré odkryli zaujímavé zariadenia.

Naposledy sme mohli vidieť patent zariadenia, kde bolo možné zariadenie poskladať ako smartfón Galaxy Fold s tým rozdielom, že predný displej sa dal posúvať po špeciálnej konštrukcii tak, ako to bolo v prípade smartfónu Mi Mix 2. Dôvodom tejto úpravy bolo, že Xiaomi hľadalo spôsob, ako je možné schovať prednú kameru, aby nezasahovala reálne do displeja.  Samotný patent spoločnosti si môžete pozrieť nižšie.

Xiaomi skladatelny smartfon_patent_posuvny displej
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Xiaomi hľadá alternatívne riešenia

Jeden z ďalších patentov, ktorý sa dostal v týchto dňoch na povrch, ukazuje ďalšie možné riešenie, ako je možné schovať prednú selfie kameru. Tentokrát sa Xiaomi však nechalo inšpirovať modelom Mi 9T, resp. Mi 9T Pro. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie bezpochyby pripomína smartfón Galaxy Fold s tým rozdielom, že predná selfie kamera je schovanou v konštrukcii zariadenie. Tá sa v prípade potreby vysunie, resp. zasunie späť do konštrukcie tela smartfónu.

patent skladatelneho samrtfonu Xiaomi s vysuvnou kamerou
Zdroj: Xiaomi (via tigermobiles.com)

Ďalšie náhľady publikované v rámci patentu ukazujú, že Xiaomi chce vybaviť skladateľný smartfón aj vonkajšou obrazovkou, ktorá bude používateľov k dispozícii v prípade, keď je smartfón zloženým.

patent skladatelneho samrtfonu Xiaomi s vysuvnou kamerou_2
Zdroj: Xiaomi (via tigermobiles.com)

Prijali by ste takéto riešenie, ktoré schováva kameru smartfónu do konštrukcie zariadenie, alebo vám výrez v podobe kvapky nevadí? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Via tigermobiles.com

Mohlo by vás tiež zaujímať