Fotografovanie v MIUI
Zdroj: Unsplash.com

MIUI zjednodušilo vytváranie PDF dokumentov priamo z fotografií

Nové funkcie, ako zjendodušenie vytvárania PDF pri fotení alebo priamo z obrázkov, môže byť snahou vytlačiť konkurentov z vášho Xiaomi.

Zdá sa, že spoločnosť Xiaomi sa zameriava na zefektívnenie produktivity. Snaha je jasná, aplikácie od Xiaomi by mali byť natoľko dobré, že by ste nemali byť v pokušení využívať iné – myslí si portál Xiaomi Adictos. Vylepšenia sme videli v poslendých dňoch napríklad v aplikácii Notes, kde sa objavil režim kreslenia. Xiaomi teraz demonštruje snahu o vylepšenia aj najnovšou aktualizáciou jej galérie a Mi Browser Pro.

Xiaomi aktualizovala svoju aplikáciu Galéria a umožnila nám previesť ľubovoľnú fotografiu do dokumentu PDF, či už ide o obrázok, ktorý sme si stiahli, alebo akúkoľvek inú fotografiu, ktorú sme nasnímali fotoaparátom nášho smartphonu.

Táto funkcia je integrovaná priamo do samotnej galérie, čo nám umožňuje dvoma jednoduchými kliknutiami vygenerovať PDF s vybranými fotografiami. Túto novú verziu si môžete stiahnuť z tohto odkazu.

Rovnako bol aktualizovaný aj prehliadač Mi Browser Pro a pridaná bola veľmi podobná funkvia. S príchodom verzie 12.6.5 bude možné snímky, ktoré urobíme na konkrétnej webovej stránke, previesť priamo do formátu PDF.

Zhrnuté, ide o dve veľmi podobné funkcionality, ktoré sa snažia iba zvýšiť produktivitu nášho Xiaomi a rozšíriť možnosti jeho vlastných aplikácií. Ide o ďalší príklad toho, že spoločnosť Xiaomi chce, aby sme zabudli na aplikácie tretích strán, ktoré využívame.

Mohlo by vás tiež zaujímať