Na Slovensku je najrýchlejšie rastúcim výrobcom smartfónov Xiaomi. Takto vyzerajú aktuálne dáta

Xiaomi od januára 2019 zdvojnásobilo svoj trhový podiel

Keď príde reč na trhové podiely jednotlivých výrobcov smartfónov, tak vo väčšine je možné dopátrať sa ku globálnym štatistikám, ktoré síce odzrkadľujú popularitu značky, ale nie v konkrétnych regiónoch. A práve preto by sme vám chceli  dať do pozornosti dáta spoločnosti statcounter.com, ktorá monitoruje lokálne trhy naprieč viacerými regiónmi sveta vrátane Slovenska.

Zatiaľ čo konkurencia stagnuje alebo upadá, tak Xiaomi rastie

Dáta spoločnosti ukazujú, že najrýchlejšie rastúcim výrobcom smartfónov na našom trhu je Xiaomi. Zatiaľ čo spoločnosť v januári minulého roka pokrývala „len“ 7,41%, tak dnes je to už 14,38%. Inými slovami, spoločnosť za uplynulých 23 mesiacov v podstate zdvojnásobila svoj trhový podiel.

Ako môžete na grafe nižšie vidieť, tak spoločnosti ako Samsung, Huawei, či Apple, viac menej s výnimkou drobných výkyvov si držia stabilne svoj trhový podiel. Spoločnosti Xiaomi sa tak darí rásť hlavne na úkor menších hráčov, akým je napríklad Lenovo, ktoré stratilo za sledované obdobie najväčší trhový podiel.

Trhove podiely vyrobcov smartfonov_slovensko_2020_november
Zdroj: gs.statcounter.com

Aktuálne najväčším výrobcom smartfónov na slovenskom trhu je podľa dát spoločnosti, kórejský výrobca, spoločnosť Samsung, ktorá pokrýva 28,04%. Druhým najväčším hráčom je Huawei s 24,26% trhovým podielom. Potom nasleduje Apple s 20,66%, Xiaomi so 14,38% podielom a prvú päťku uzatvára Lenovo s 3,59% trhovým podielom s tesným náskokom pred Motorolou, ktorá pokrýva 3,37%. Ostatní hráči na trhu pokrývajú približne 1%, prípadne a menej.

Mobilni vyrobcovia_trhovy podiel 2020_november
Zdroj: gs.statcounter.com

Akú značku a model smartfónu vlastníte vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. Prípadne, prechádzali ste od iného výrobcu k Xiaomi?

Mohlo by vás tiež zaujímať