Xiaomi nahravanie hovorov
Zdroj: Xmobile

Nahrávanie hovorov v Xiaomi: Takto jednoducho zapnete túto žiadanú funkciu!

Funkcia bola v minulosti dostupnou, dnes ju však v telefónoch nenájdete. Pozrite sa, ako ju môžete dostať do vášho telefónu neoficiálnou cestou.

Nahrávanie hovorov v telefónoch Xiaomi je žiadanou funkciou. Hoci bola v minulosti prítomnou, tak spoločnosť ju neskôr odstránila. Dôvodom bolo, že Xiaomi muselo akceptovať lokálnu legislatívnu naprieč jednotlivými regiónmi sveta. V našom regióne to má súvis s ochranou osobných údajov. Medzičasom však spoločnosť Google začala pracovať na tejto funkcii, ktorá by však mala do budúcna aktívne notifikovať druhú stranu, že dochádza k nahrávaniu hovoru. Doposiaľ však Google túto funkciu nezakomponoval do aplikácie Telefón.

V každom prípade, hoci funkcia oficiálne v zariadeniach Xiaomi nie je, tak aj napriek tomu, ju je možné do smartfónu dostať späť. Budeme k tomu však potrebovať externú aplikáciu. Preto nám dovoľte dať vám do pozornosti aplikáciu Call Recorder Cube ACR.

Nahrávanie hovorov v Xiaomi smartfóne: Ako na to?

Samotnú aplikáciu môžete stiahnuť priamo z obchodu Google Play, dostupná je zadarmo. Rovnako aplikácia ponúka aj prémiové funkcie, tie sú však už platené. Druhým dychom však treba dodať, že v 99% prípadov ich nebudete potrebovať.

Anruf Aufzeichnen - Cube ACR
Anruf Aufzeichnen - Cube ACR

Prejdime však k samotnému nastaveniu aplikácie a funkcie nahrávania hovorov. Je to veľmi jednoduché. Potom, ako nainštalujete aplikáciu, tak vás vyzve k udeleniu potrebných oprávnení. Ide napríklad o oprávnenie pracovať s pamäťou zariadenia, kde ukladá nahrávky, prekrývanie obsahu, lebo pri telefonáte uvidíte nástroj na ovládanie nahrávania hovorov a podobne. Tieto oprávnenia je potrebné aplikácii udeliť.

Nahravanie hovorov Xiaomi_navod
Zdroj: Xmobile

Následne, ako budete realizovať hovor, tak uvidíte ikonu ovládania, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. Prvá ikona mikrofónu značí nahrávanie hovoru. Pomocou druhej zas môžete zastaviť nahrávanie hovoru. K samotným nahrávkam sa dostanete následne prostredníctvom aplikácie Cuber ACR, ktorú nájdete v zozname nainštalovaných aplikácií v smartfóne.

Nahravanie hovorov_Xiaomi_navod
Zdroj: Xmobile

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil. Predtým, ako sa však vrhnete do jej aktívneho používania, tak vám odporúčame preštudovať si legislatívu v jednotlivých krajinách, kde ju chcete používať, či je to v poriadku, alebo vždy žiadať od druhej strany súhlas, aby ste ju mohli používať.

Mohlo by vás tiež zaujímať