Redmi Note 9 Pro 5G
Zdroj: Xiaomi

Nastavte si Xiaomi, aby nevypínalo aplikácie, ktoré chceme, aby bežali na pozadí

Jednoduchým spôsobom zaistíte, aby šetrič batérie neobmedzoval použitie aplikácie na pozadí a ani ich nezatváral.

Nadstavba MIUI v zariadeniach Xiaomi, Poco a Redmi má relatívne veľmi agresívnu politiku v správe aplikácií. Akonáhle sa dostanú na pozadie a vy s nimi nepracujete, tak ich začne nadstavba výrazne obmedzovať. Samozrejme, vo veľa prípadoch je táto vlastnosť veľmi veľkou výhodou, keďže umožňuje výrazne predĺžiť život a bráni aplikáciam na pozadí, aby si robili čo chcú. Avšak niekedy vám to vie poriadne znepríjemniť život.

Jednoducho sú aplikácie, ktoré chcete, aby bežali na pozadí konštantne. Nehovoríme teraz napríklad o Whatsapp alebo Messenger, ktoré fungujú bez problémov. Pozrime sa napríklad na programy, ktoré trackujú váš športový výkon. Využívate napríklad aplikáciu STRAVA? Zapnete ju, pripojí sa na GPS, idete behať, telefón preto zablokujete a vložíte do vrecka. Po hodinovom výkone zistíte, že sa aplikácia vypla po prvých 500 metroch vášho najlepšieho bežeckého výkonu. Tak presne za toto môže správa aplikácií na pozadí a náš návod nižšie slúži tomu, aby ste podobným problémom vyhli. A nezáleží na tom, či chcete, aby vám na pozadí bežala fitness aplikácia, bitcoin miner alebo GPS tracker v mobile vášho dieťaťa. Nasledujúci postup vám zaručí, že MIUI aplikáciu nevypne.

Takto zabránite nadstavbe MIUI vypínať aplikácie na pozadí

Otvorte si najprv aplikáciu, ktorú chcete nastaviť tak, aby sa nevypínala. Následne otvorte ponuku posledných aplikácií. Ak používate na ovládanie smartfónu gestá, tak to urobíte potiahnutím z dolnej časti obrazovky približne do polovice a pridržaním prsta na obrazovke. Alebo pridržaním stredného tlačidla.

Nastavte si, aby MIUI nevypínalo aplikácie na pozadí.
Nastavte si, aby MIUI nevypínalo aplikácie na pozadí. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Keď uvidíte zoznam posledne použitých aplikácii, vyberte si tú, ktorú chcete nastaviť, aby sa nevypínala na pozadí. Podržte na nej prst, kým sa nezobrazia ikonky a kliknite na zámok. Týmto spôsobom zabránite vypínaniu aplikácií na pozadí. Avšak je tu ešte jedna vec, ktorú by ste mali spraviť a to je nastavenie politiky pre šetrenie batérie pre každú aplikáciu zvlášť.

Nastavte, aby MIUI neštrilo baériu na úkor chodu vybraných aplikácii.
Nastavte, aby MIUI neštrilo baériu na úkor chodu vybraných aplikácii. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Otvorte nastavenia telefónu a tam vyhľadajte položku Batéria a výkon.
Keď ste vo vnútri, kliknite Aplikácia šetrenie batérie.
V menu vyhľadajte vami vybranú aplikáciu, kliknite na ňu a vyberte Žiadne obmedzenia.

Týmto zaistíte, aby šetrič batérie neobmedzoval použitie aplikácie a ani ju nezatváral.

Mohlo by vás tiež zaujímať