Redmi K30 Pro
Zdroj: Redmi

Nový telefón od Xiaomi príde s najlepšou AMOLED obrazovkou na trhu. Dočkáme sa ho už o pár dní

K40 príde s najlepšou obrazovkou roka 2021 medzi nezakrivenými displejmi. Stane sa tak zaujímavou alternatívou ku Xiaomi Mi 11.

Už o pár dní predstaví Xiaomi najnovší prírastok v rodine telefónov Redmi. K40 by mala uzrieť svetlo sveta začiatkom budúceho týždňa. Niet sa čomu čudovať, že je stále viac rôznych únikov a zverejnení malých detailov o zariadení. Nie je tomu inak ani v tejto chvíli.

Posledným, kto niečo prezradil, je samotný generálny riaditeľ sekcie Redmi Lei Jun. V poste na čínskej sociálnej sieti Weibo napísal, že séria K40 príde s najlepšou obrazovkou roka 2021 medzi nezakrivenými displejmi. Vďaka tomu sa táto séria môže stať konkurentom alebo skutočnou alternatívou ku Xiaomi Mi 11. Aspoň teda pre ľudí, ktorí hľadajú výnimočnú obrazovku, avšak nemajú radi, keď je na krajoch zakrivená.

Strojový preklad príspevku CEO Redmi Lei Juna na sociálnej sieti Weibo o kvalite obrazovky v Redmi K40: Screenshot Weibo
Strojový preklad príspevku CEO Redmi Lei Juna na sociálnej sieti Weibo o kvalite obrazovky v Redmi K40. Screenshot: xmobile.com

Po tomto vyhlásení na Weibo sa spustila vlna reakcií a ďalších dohadov o chystanom zariadení. Medzi nimi sa ozval aj pre čitateľov xmobile.sk známy a najmä dôveryhodný leaker Digital Chat Station. Ten prezradil, že pôjde o AMOLED obrazovku od kórejského výrobcu Samsung. Konkrétne E4 Series.

K40 so schovanou selfie kamerou

Objavila sa ešte jedna zaujímavá informácia, ktorá sa často medzi leakermi a technologickými blogermi skloňuje, ale my by sme ju zatiaľ brali s veľkou rezervou. Redmi K40 alebo K40 Pro by mohla priniesť technológiu predných selfie kamier, ktoré sú schované pod displejom. O tejto technológii sa rozprávalo v minulosti už viackrát a očakávalo sa, že ju prinesie Xiaomi Mi 11. Avšak, ako dobre viete, nestalo sa tak. Kedy a či príde je otázne. Navyše rodina Redmi telefónov je známa výborným pomerom ceny a kvality a technológie, ktoré sa v zariadeniach nachádzajú, preberá od vyspelejších telefónov z ekosystému Xiaomi. Je preto otázne, či s niečím takýmto príde ako prvá táto značka.

Niet dnes pochýb o tom, že telefóny od spoločnosti Xiaomi tento rok posunú latku na vyššiu úroveň a že aj Redmi K40 bude jedným z top zariadení, na ktoré sa veľmi tešíme. Ďalšie správy vám prinesieme už čoskoro.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať