Redmi Note 7
Zdroj: YouTube (Sulit Tech Reviews)

Po MIUI 12 príde ešte 12.1. Malá veľká zmena!

Po praktickom ukončení všetkých fáz nasadenia MIUI 12 v Číne spoločnosť Xiaomi začala predstavovať MIUI 12.1.

Noviniek, ktoré by sme mali vidieť v nasledujúcom období pri každej aktualizácii MIUI 12.1.X, je pomerne veľa. Zahŕňať majú nielen estetické zmeny, ale aj zmeny vo funkčnosti existujúcich aplikácii, či úplne nové funkcie, vďaka ktorým bude naše Xiaomi oveľa kompletnejšie. Písali sme napríklad už o nových funkciách senzora dotyku. Informácie priniesol portál XiaomiAdictos.

Game Tuner, aby ste vytlačili z procesora čo najviac šťavy

Jednou z hlavných zmien, ktorú spoločnosť Xiaomi predstaví v MIUI 12.1, je nový Game Tuner. Nastavenie vyvinuté v spolupráci s Qualcomm, ktoré nám umožní konfigurovať interné parametre GPU procesora. Pomocou tohto nového nástroja môžeme upraviť fps, zmeniť konkrétne rozlíšenie obrazovky alebo dokonca upraviť vyhladzovanie. 

Vylepšenia tmavého režimu

Okrem Game Tuneru integrovalo Xiaomi nové vylepšenia aj do Control Center. Medzi nimi nájdeme novú integráciu ekosystému Mi Home do samotného rozhrania Control Center, čím sa uľahčí prístup k inteligentným zariadeniam, pripojeným v domácnosti. Spoločnosť Xiaomi navyše predstavila nové nastavenia a možnosti pre Control Center, ktoré na jednom mieste zjednocujú všetko, čo súvisí so správou telefónu, ako aj tmavého režimu, ktorý bude odteraz oveľa viac prispôsobivejší.

Medzi novinkami, ktoré uvidíme v ďalších aktualizáciách MIUI, nájdeme takzvanú bezpečnú klávesnicu – spôsob, ako zmeniť poradie numerickej klávesnice, aby sa zabránilo rôznym „Keyloggerom“ a zvedavým očiam, ktoré zaznamenávajú dotyky s obrazovkou, k odsledovaniu hesiel.

Novinkou bude taktiež nový režim multitaskingu vo vertikálnom štýle, ako ho poznáme z operačného systému iOS. Viac sa dočítate v tomto článku.

Už v MIUI 12.1 sa očakávajú nasledujúce novinky:

  • Nové možnosti v Control Center.
  • Nové super tapety s vylepčeniami.
  • Nové možnosti zabezpečenia a odstránenie metadát z fotografií.
  • Nové načítavacie animácie pre uzamknutú obrazovku.
  • Vylepšenia herného režimu Turbo.
  • Vylepšenia v tmavom režime 2.0.
  • Nový dizajn aplikácie Počasie.
  • Režim kreslenia pre aplikáciu Notes.
  • Preklad textov z fotografií.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.