Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Tieto smartfóny majú najrýchlejšie nabíjanie na trhu: Pozrite sa na modely, ktoré nabijeme už za pár minút!

Ktorý model ponúka aktuálne najrýchlejšie nabíjanie na trhu? Pozrite sa na výsledky testovania, ktoré nám pomohlo zostaviť TOP desiatku.

Viacerí výrobcovia smartfónov sa dnes predháňajú v tom, kto prinesie čo najlepšiu výbavu svojich smartfónov pre fanúšikov. Okrem lepších kamier či vyššieho výkonu je častou témou aj rýchle nabíjanie, ktoré sa u niektorých modelov dokáže počítať len v niekoľkých minútach. Ktorí výrobcovia však dokázali priniesť skutočne najrýchlejšie nabíjanie spolu s kvalitnými batériami s dlhou výdržou? TOP desiatku nám priniesol portál digitaltrends.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. Či už si teda vyberáte nový telefón alebo vás len zaujíma, ktoré zariadenia sa dostali na najvyššie priečky, ste na správnom mieste. Už teraz vám ale prezradíme, že na prvých miestach sa nachádzajú najmä modely od renomovaných výrobcov.

Na prvých priečkach modely s viac ako 120W nabíjaním

Prvú polovicu najlepšej desiatky obsadili všetko len smartfóny, ktoré dokázali na trh priniesť vyššie nabíjanie ako pri 120W. Na prvom mieste sa tak pochopiteľne umiestnil nedávno predstavený Redmi Note 12 Discovery, ktorý sa zatiaľ nedostal na globálny trh. Nič to však nemení na fakte, že ponúka až 210W výkon nabíjania, pričom po testovaní tohto nabíjania sa smartfón dokázal nabiť už za 10 minút a 10 sekúnd. Na druhom mieste nájdeme iQOO 10 Pro s podporou 200W nabíjania, ktoré dokáže 4700mAh batériu nabiť už za 13 minút a 30 sekúnd.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Tretie miesto si vyslúžil Red Magic 7 Pro, ktorý ponúka 135W nabíjanie. V balení však nanešťastie nájdeme len 65W adaptér, pričom pre možnosť rýchlejšieho nabíjania si musíme adaptér dokúpiť. Po testovaní nabíjania sa zistilo, že mu trvá celkovo 18 minút, kým nabije 5000mAh batériu. Štvrté miesto ďalej obsadil OnePlus 10T so 150W nabíjaním, ktorému nabíjanie 4800mAh batérie trvalo 19 minút. Hneď za ním sa umiestnil OnePlus 10R, ktorý so svojím 150W nabíjaním dokázal 4500mAh batériu v testoch nabiť za približne 18 minút.

120W nabíjanie už nie je ničím výnimočným

Šieste miesto si odniesol Xiaomi 11T s podporou 120W HyperCharge od Xiaomi. Tento model nabil 5000mAh batériu za približne 21 minút v testoch. Za populárnym modelom od Xiaomi nájdeme Realme GT Neo 3 s jeho 150W nabíjaním. Pri 4500mAh batérii mu trvalo nabitie približne 19 minút. Na ôsmu priečku sa dostal iQOO 9 Pro so 120W nabíjaním. Nabíjanie 4700mAh batérie mu trvalo okolo 20 minút, čo je celkom pôsobivé.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Deviatu priečku si ukoristil aj Xiaomi 12 Pro s podporou 120 nabíjania. Vlajková loď od Xiaomi má vo výbave aj 4600mAh batériu, ktorú s aktivovaným režimom rýchleho nabíjania dokázal nabiť za 21 minút. Ak by sme však tento režim neaktivovali, smartfónu by to trvalo 24 minút. Desiatku uzatvára iQOO 9T rovnako s podporou 120W nabíjania. Jeho 4700mAh batériu dokáže nabiť za približne 23 minút podľa testovania.

Našli ste na zozname svojho obľúbenca? A šlo o model dostupný aj na našom trhu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať