Poco phone F2 Pro
Zdroj: YouTube.com (Joshua Vergara)

Poco F5 má priniesť významný pokrok oproti svojmu predchodcovi: Prinesie Poco opäť zabijaka vlajkových lodí?

Pripravovaný Poco F5 má priniesť vylepšenú výbavu oproti minuloročným generáciám. Očakávať máme aj vlajkový čipset od Qualcommu.

Značka Poco sa v roku 2018 dostala na trh ako modelový rad materského Xiaomi, pričom sa z nej neskôr stala plnohodnotná dcérska spoločnosť. V priebehu posledných rokov sa však z tejto značky stala známa spoločnosť, ktorá väčšinou láka fanúšikov lepšou výbavou smartfónov za nižšiu cenu. Počas posledných rokov sme si však skôr zvykli a to, že Poco mieri skôr do nižšieho segmentu telefónov a novinky z veľkej časti vychádzajú z lacnejších Redmi modelov. Z únikov sa však dozvedáme, že sa aktuálne pripravuje aj lepšie vybavený smartfón, ktorý by sa mal na trhu označovať ako Poco F5. Ten by mal napraviť reputáciu značky a ponúknuť skutočne prémiovú výbavu. Bližšie informácie o tejto novinke nám priniesla komunita Xiaomiui.

Na ceste je séria Redmi K60, ktorá bude základom pre Poco F5

Fanúšikovia spoločnosti si už určite zvykli na to, že väčšina nových telefónov od Poco vychádza v skutočnosti od Redmi. Inak tomu pravdepodobne nebude ani v sérii Poco F5, ktorá má vychádzať z pripravovanej série Redmi K60. Z únikov sa dozvedáme napríklad to, že základný Redmi K60 má získať čipset Snapdragon 8 Gen 2. Jeho Pro verzia má nelogicky prísť s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1. A práve Redmi K60 Pro bude podľa všetkého základom pre Poco F5.

Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Pripravovaný model s označením Poco F5 (Redmi K60 Pro) má priniesť 2K AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie spolu s podporou pre 67W nabíjanie. Snapdragon 8+ Gen 1 teda doplní skutočne vlajková výbava, ktorá nám v minulých generáciách trochu chýbala. Dôvodom je práve to, že tohtoročný Poco F4 priniesol len málo zmien v porovnaní s minuloročným Poco F3, no budúci rok by tomu malo byť inak. Predstavenie nového modelu z radu Poco F5 je ešte vo hviezdach, no sledovať by sme ho mali približne v priebehu druhého kvartálu budúceho roka.

V príprave je aj model s MediaTekom

Z únikov vieme dnes povedať, že séria Redmi K60 má pozostávať z troch modelov. Len jeden z nich sa však dostane na globálny trh. Bude ním práve Redmi K60 Pro pod označením Poco F5. Základný Redmi K60 sa má podľa našich informácií líšiť vo výbave od jeho Pro verzie paradoxne len výkonnejším a novším čipsetom od spoločnosti Qualcomm. Redmi však chystá predstavenie aj odľahčeného smartfónu, ktorým bude Redmi K60E.

Redmi K50
Zdroj: Redmi

Aj tento smartfón sa dnes nachádza v certifikáciách, pričom by ho mal poháňať pravdepodobne čipset MediaTek Dimensity 8200. S nižším výkonom však prichádza na scénu lepšia výbava zariadenia. V Číne by sa tak mali tešiť na 120W nabíjanie, ktoré tento model doplní.

Láka vás výbava modelu Poco F5? A myslíte si, že si týmto smartfónom Poco získa späť titul zabijaka vlajkových lodí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať