Zdroj: Xiaomiportal.sk

Pozrite sa, ako si môžete zapnúť v Xiaomi telefónoch dotykové gesto poklepania po chrbte zariadenia

Urobíte tak pomocou aplikácie Tap Tap, ktorá je dostupnou zadarmo

Spolu s predstavením nového Androidu 11 spoločnosť Google predstavila aj nové dotykové gesto poklepania po chrbte zariadenia, ktoré vyvolá dopredu preddefinovanú akciu. Hoci najnovší Android je aktuálne dostupný len pre malú hŕstku používateľov, tak aj napriek tomu si môžete vyskúšať jednu z najhorúcejších funkcií aj na staršom Android zariadení. Je to možné vďaka aplikácii Tap Tap, za ktorou stojí Quinny899, jeden z používateľov fóra forum.xda-developers.com.

Zapnite si dotykové gesto poklepania po chrbte zariadenia

Hneď v úvode treba povedať, že ide o aplikáciu, ktorá je stále vo vývoji, teda nemusí vždy fungovať na 100%, ale aj napriek tomu ide o zaujímavú funkciu, ktorú prináša. Aplikáciu môžete stiahnuť priamo zo stránky xda-developers.com.

stiahnutie aplikacie_Tap Tap

Po stiahnutí inštalačného balíčka a jeho otvorení vás smartfón vyzve, aby ste povolili inštaláciu aplikácie z iných zdrojov, ako je obchod Google Play (povolenia môžete prípadne udeliť prostredníctvom Nastavení telefónu. Urobíte tak pomocou sekcie Špeciálneho prístupu k aplikáciám, kde je potrebné udeliť povolenia prehliadaču, cez ktorý sťahujete inštalačný balíček. V našom prípade ide Chrome).

Po otvorení aplikácie, aby dotykové gesta fungovali korektne, tak si otvorte sekciu „Accessibility Service is Disable“. Následne aplikácii udeľte potrebné oprávnenia. Zároveň vám odporúčame vypnúť optimalizáciu využívania batérie zariadenia (ide o sekciu Disable Battery Optimisation). V rámci aplikácie otvorte ešte sekciu Advanced a aktivujte funkcie, ako môžete vidieť na 3. obrázku nižšie. Pomocou týchto nastavení nebude dochádzať k vypínaniu chodu aplikácie na pozadí.

Teraz si otvorte sekciu Double Tap Action, v rámci ktorej si môžete prispôsobiť dotykové gestá poklepania. Prostredníctvom tlačidla „Add“ v spodnej časti obrazovky, môžete pridať jednotlivé akcie, napríklad otvorenie konkrétnej aplikácie, či hlasovej asistentky a podobne. Pomocou tlačidla „Add“ v rámci funkcií (obrázok č. 2) zadávate podmienky, kedy má zariadenie reagovať na dotykové gestá (napríklad keď je zapnutý displej, keď je zablokované zariadenie a podobne).

Pevne veríme, že funkcia vám funguje podľa predstáv.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.