vycistenie smartfonu od nepotrebnych suborov
Zdroj: Xmobile.sk

Pozrite sa na tipy, ako efektívne vyčistiť úložisko vo vašom Xiaomi smartfóne!

Plné úložisko vo vašom Xiaomi dokáže byť veľmi nepríjemné, uvoľniť nepotrebné súbory je však úplne jednoduché, pozrite sa, ako na to!

Plné úložisko v smartfóne dokáže pekne potrápiť viacerých z nás. S kapacitou 32GB, s akou sme si kedysi bohato vystačili, by sme dnes ani náhodou nevydržali a i keď sú dnes populárne úložiská s minimálnou kapacitou 128GB, dokáže sa i tak veľmi rýchlo zaplniť. Nie každý však využíva rôzne cloudové úložiská a mnohí z nás sa spoliehajú len na dostatočnú kapacitu interného úložiska, ktoré už často nejde rozšíriť ani o dodatočnú SD kartu. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako uvoľniť i tie časti úložiska, o ktorých sme doteraz ani len netušili.

Optimalizácia

Aplikácia Optimalizácia sa nachádza v každom Xiaomi a prináša v sebe niekoľko užitočných funkcií. Azda najznámejšou a najefektívnejšou je čistenie úložiska, vďaka ktorému sa dokážeme zbaviť nepotrebných cache. Ničoho sa obávať nemusíte, o svoje súbory neprídete. Funkcia čistenia zmaže len nepotrebné zvyšky aplikácií či cache, ktoré si smartfón ukladá pre rýchlejší chod. Časom sa tam však nazberajú znovu, takže je lepšie čistiť svoj smartfón častejšie.

Optimalizácia čistenie
Zdroj: Xmobile.sk

Zvyšky fotografií

Zmazaním fotografie v galérii jej púť nekončí. Xiaomi smartfóny si zmazané fotografie ukladajú v úložisku ešte ďalších 30 dní, čím zaberajú miesto. Princíp galérie funguje ako kôš v počítačoch, súbory ostávajú uložené, kým nie je kôš vysypaný. Preto ak trpíte nedostatkom úložiska a ste si istí, že fotku už nebudete potrebovať z koša vytiahnuť, existuje možnosť jeho vysypania. Vymazanie fotografií z koša je nenávratné, avšak dokáže uvoľniť množstvo pamäte.

Ku košu sa dostanete nasledovne:

  • Otvoríte aplikáciu Galéria
  • Presuniete sa do záložky Albumy
  • Kôš sa nachádza ako úplne posledný „album“
Galéria kôš úložisko
Zdroj: Xmobile.sk

Keď otvoríte kôš, zobrazia sa vám vymazané fotografie za posledných 30 dní spolu s údajom, koľko pamäte ešte zaberajú. V spodnej časti sa nachádza tlačidlo vymazať všetko, vaše súbory teda odídu i zo zariadenia, i zo Xiaomi Cloudu, o ktorom sme vás už informovali v tomto článku.

Odstráňte nepotrebné aplikácie

Dovoľte nám dať vám zároveň do pozornosti aplikáciu UnApp, pomocou ktorej môžete v priebehu niekoľkých sekúnd identifikovať aplikácie, ktoré zaberajú príliš veľa úložného priestoru. Rovnako sa dopátrate aj k aplikáciám, ktoré ste dlhú dobu nepoužili, ale aj napriek tomu vám zaberajú miesto vo vašom smartfón.

UnApp — Batch Uninstall Apps
UnApp — Batch Uninstall Apps

Využijete niektorý z týchto tipov? Alebo vám vaše úložisko vystačuje? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať