Xiaomi Z Fold_patent skladatelneho smartfonu
Zdroj: letsgodigital.org

Pozrite si predstavu Xiaomi, ako by mohli vyzerať v budúcnosti skladateľné zariadenia

Xiaomi pracuje na skladateľnom smartfóne, ktorý pripomína tvar písmena „Z“

Zatiaľ čo rok až dva dozadu boli skladateľné zariadenia „snom“ viacerých výrobcov, tak dnes sú na trhu dostupné viaceré modely, hlavne od spoločností ako Samsung, či Huawei. Neznamená to však, že konkurencia „spí“. Dobrým príkladom je spoločnosť Xiaomi, ktorá v priebehu minlého roka ukázala funkčný prototyp skladateľného zariadenia. Ukázal ho konkrétne Li Bin, jeden z riaditeľov spoločnosti. Prototyp zariadenia si môžete pozrieť nižšie na videu.

Ako by mohla vyzerať nadchádzajúce generácia skladateľných smartfónov?

Najnovší patent spoločnosti, ktorý vyplával na povrch, odhaľuje vcelku zaujímavé zariadenie, aké sme doposiaľ ešte nevideli. Upozorňuje na neho portál letsgodigital.org, ktorý vytvoril aj sériu vizualizácií. Zariadenie nižšie, ako môžete vidieť, tak „vyčnieva zo zaužívaných štandardov“, kedy nedochádza k ohybu len v jednej časti zariadenia, ale vo viacerých.

Predstava spoločnosti Xiaomi je, že zariadenie sa bude ohýbať v dvoch častiach, ktoré pripomínajú tvar písmena Z. V rozloženom stave ponúkne obrovský displej zložený z 3 panelov, pričom každý z nich je približne o veľkosti bežného displeja smartfónu. Zároveň je jeden z displejov je vybavený aj kamerou vo vrchnej časti displeja.

Xiaomi Z Fold_vizualizacia patenu skladatelneho zariadenia_1
Zdroj: letsgodigital.org

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak patent zároveň odhaľuje absenciu ďalších kamier. Spôsobené to bude pravdepodobne tým, ako je zariadenia skladané do kompaktnej podoby. Displeje smartfónu totiž tvoria aj jeho vonkajší kryt.

Xiaomi Z Fold_vizualizacia patenu skladatelneho zariadenia_2
Zdroj: letsgodigital.org

Vizualizácia patentu ďalej odhaľuje aj rozmiestnenie ďalších prvkov, akými sú napríklad tlačidla ovládania hlasitosti, zapínania zariadenia, slotu pre SIM kartu, USB Type – C výstup a podobne. Všetky jednotlivé komponenty smartfónu sú umiestnené v rámci bočných stien.

Dnes bohužiaľ však nie sú známe žiadne ďalšie informácie, ktoré by odhalili v akej fáze vývoja je toto zariadenie, a či vlastne bude niekedy oficiálne predstavené. Zároveň treba dodať, že Donova Sung, (už bývalý) hovorca spoločnosti Xiaomi, ešte v minulom roku uviedol v súvislosti so smartfónom, ktorý ste mohli vidieť vyššie na videu, že spoločnosť pracuje na viacerých alternatívach skladateľného zariadenia. Na ďalšie informácie bol už však skúpym. Inými slovami, Xiaomi teoreticky môže byť aj v pokročilejších fázach jeho vývoja. Ide však len o domnienku, a nie o overený fakt.

Mohlo by vás tiež zaujímať