Mi Note 10
Zdroj: unsplash.com (Zana Latif)

Predsa len sa dočkáme zariadenia Mi Note 11? Nástupca populárneho Xiaomi Mi Note 10 je údajne predo dvermi

Uvidíme nástupcu populárnej desiatky tento rok? Mi Note 11 a Mi Mix 4 boli zachytené v kódoch pre MIUI, populárnu nadstavbu pre Android

Zrušená, obnovená a následne zabudnutá séria Mi Note od Xiaomi by sa mohla znovu vrátiť medzi nás. Od posledného modelu z línie, Mi Note 10, ubehlo takmer 15 mesiacov a mladšieho súrodenca sme sa minulý rok nedočkali. Portál TechRadar.com nás ale informuje, že nielen Mi Note 11, ale i Mi Mix 4 by nás tento rok mohli potešiť. Ako to ale bolo s týmito líniami?

Mi Note – „veľa muziky za málo peňazí“. Očakávania od Mi Note 11 sú vysoké

Séria Mi Note patrila medzi línie, ktorá produkovala smartfóny s väčším displejom za rozumnú cenu. Postupom času sa ale začali zväčšovať displeje i u klasických smartfónov a tak už Mi Note nebola potrebná. V polovici roku 2019 sme sa dozvedeli, že séria bude úplne zrušená ako jej podobná línia Mi Max, ktorá následne obnovená nebola. Avšak netrvalo ani pol roka a namiesto Mi Note 4 sme sa dočkali rovno Mi Note 10, ktorý bol hneď horúcim adeptom na dostupný smartfón roku. S nádherným zakriveným AMOLED displejom, penta kamerou so 108mpx rozlíšením či obrovskou 5260 mAh batériou kraľoval trhu a doteraz je veľmi obľúbeným. Možno preto, že svojho sľúbeného nástupcu v roku 2020 nedostal. Podľa všetkého by ale tento rok mohol byť predstavený a to veľmi skoro.

Mi Mix – prémiové, priam futuristické smartfóny

Mi Mix séria priniesla len 3 generácie smartfónov, no z prémiového segmentu. Isto si spomenieme na keramické telo či minimalistické rámčeky, ktoré mu na svoju dobu dodávali prémiový dizajn. Samotný CEO Xiaomi, Lei Jun, označil Mi Mix 2s za jeden zo svojich najobľúbenejších modelov. Po troch generáciách nás ale čakala len limitovaná edícia v podobe Mi Mix Alpha ktorá sa na konci dňa aj tak nedostal na predajné pulty, a najobľúbenejšia línia sa na nejaký čas odmlčala. Sľúbený smartfón Mi Mix by mal niesť už spomínanú číslovku 4 i keď u Xiaomi človek nikdy nevie a označenie by nakoniec mohlo byť úplne iné.

Či sú úniky naozaj pravdivé alebo ide len o prianie fanúšikov zatiaľ nevieme a ostáva nám len počkať, čo prinesú nasledujúce mesiace. Ak sú ale úniky pravdivé, rok 2021 bude pre Xiaomi a jeho fanúšikov veľmi významný.

Mohlo by vás tiež zaujímať