xiaomi mi mix 4
Zdroj: /Leaks

Xiaomi Mi MIX 4 bude predstavený ešte v tomto roku. Počkáme si naň však ešte niekoľko mesiacov

Očakávaný predstaviteľ modelového radu Xiaomi Mi MIX by mohol prísť už v druhej polovici tohto roku. Po jeho boku možno uvidíme ďalšiu zásadnú novinku.

Modelový rad Xiaomi Mi MIX patril v hierarchií smartfónov od spoločnosti Xiaomi vždy medzi technologickú špičku. Vždy netradične vyzerajúce smartfóny s technológiami, ktoré by sme u konkurencie hľadali márne, si počas svojej pôsobnosti na trhu našli svojich fanúšikov, ktorí už viac ako rok a pol čakajú na to, kým výrobca predstaví ďalší zaujímavý smartfón s prívlastkom Mi MIX. O prípadnom nástupcovi už viac ako rok a pol starého smartfónu Mi MIX 3 5G sa toho za posledné mesiace popísali kadečo, no prvé naozaj podstatné informácie zrejme vyplávali na povrch až v posledných dňoch. Najnovšie správy zo zahraničia totižto poukazujú na to, že nový Xiaomi Mi MIX 4 by mohol byť predstavený už v tomto roku.

Povráva sa o neskoršom dátume predstavenia

Blížiace sa predstavenie nového smartfónu z modelové radu Xiaomi Mi MIX najnovšie potvrdil aj známy leaker vystupujúci pod prezývkou Digital Chat Station. Ten na sociálnej sieti Weibo reagoval, že nový smartfón z tejto série by mal prísť ešte v tomto roku. Nemal by však prísť pred hlavným vlajkonosičom značky, čiže pred smartfónom Mi 11 Pro. Druhý spomínaný smartfón by mal byť svetu predstavený už v nasledujúcich mesiacoch. Na predstavenie očakávaného Xiaomi Mi MIX 4 si však zrejme počkáme o čosi dlhšie.

Mi MIX 4 opäť ako technologická výkladná skriňa

Predstavenie nového smartfónu z radu Mi MIX 4 sa podľa najnovších informácií očakáva v 3. respektíve 4. kvartáli tohto roka a má to jeden naozaj logický dôvod. Očakáva sa, že Mi MIX 4 by mohol podobne ako jeho predchodcovia priniesť naozaj výnimočný hardvér. Ak sa tak naozaj stane, môžme počítať s fotoaparátom umiestneným pod displejom a práve ten by mal byť dôvodom neskoršieho dátumu predstavenia. Spoločnosť Xiaomi totižto aktívne vyvíja tretiu generáciu tejto technológie, no masová výroba takéhoto typu fotoaparátu a displeja je očakávaná až v nasledujúcich mesiacoch, čo by nutne znamenalo neskorší dátum predstavenia a neskoršie zaradenie do predaja.

Môžme sa tešiť ja na Mi Note 11?

Xiaomi Mi MIX 4 by však nemusel byť jediným „nečakaným“ smartfónom v tomto roku. V zdrojovom kóde stránky MIUI.com boli totižto len nedávno spozorované smartfóny Mi MIX 4, ale aj uplná novinka v podobe Mi 11 Note. Samozrejme, výskyt takéhoto zariadenia v zdrojovom kóde stránky nič neznamená, no môže to byť jeden z prvých indikátorov toho, že si pre nás Xiaomi chystá ďalšie prekvapenie.

Zdroj: Gizchina

Mohlo by vás tiež zaujímať