Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Redmi Note 9 a Note 9 Pro budú pravdepodobne dostupné aj v 5G prevedení. Vieme aj ako budú vyzerať

TENAA certifikácia odhalila pripravované nové modely z produktovej rady Redmi Note 9

Spoločnosť Xiaomi produktovú radu Redmi Note 9 predstavila ešte v apríli tohto roka, pričom týmto zariadeniam sme sa venovali už viackrát aj v sieti našich stránok. Okrem iného sme vám v minulosti priniesli aj recenziu na Redmi Note 9.

Nové a dostupné 5G modely

Hoci sa posledné mesiace už šepká o produktovej rade Redmi Note 10, tak aj napriek tomu sa objavili informácie, že spoločnosť pracuje na 5G modeloch zariadení z produktovej rady Note 9. S týmito informáciami prišiel portál gizchina.com, ktorý poukazuje na TENAA certifikáciu, ktorá vyplávalo v týchto dňoch na povrch.

Redmi Note 9 5G

Kódové označenie zariadenia podľa dostupnej certifikácie je M2007J22C. Okrem samotného názvu modelu a kódové označenia, bol odhalený aj vzhľad a niekoľko ďalších špecifikácií.

Zariadenie by malo disponovať 6,53“ displejom s rozlíšením FULL HD+. Malo by ísť o IPS LCD obrazovku, v ktorej ľavom hornom rohu nájdeme výrez v podobe kvapky pre prednú kameru. Certifikácia ďalej odhalila, že smartfón bude disponovať procesorom MediaTek Dimensity 800U v kombinácii s 8GB RAM a s úložným priestorom až do veľkosti 256GB (pozn. redakcie: v najvyššej konfigurácii), ktorý bude možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty o 512GB.

Redmi Note 9 5G
Zdroj: via Gizmochina.com

Batéria zariadenia by mala disponovať kapacitou 5 000 mAh a nemala by chýbať ani podpora rýchleho nabíjanie pri výkone 22,5W. Okrem iného sa očakáva, že hlavný kamerový modul bude disponovať 48-megapixelovým snímačom.

Redmi Note 9 Pro 5G

V prípade modelu Pro pôjde z veľkej časti o prezlečený smartfón Mi 10T Lite, ktorý nedávno debutoval v Európe. Kódové označenie zariadenia by malo byť M2007J17C. Podľa všetkého zariadenie nebude však disponovať hlavným 64-megapixelovým snímačom, ale 108-megapixlovým. Ak sa tak stane, tak by sa potvrdili špekulácie okolo pripravovaného zariadenia so 108-megapixelovou hlavnou kamerou, ktoré sa dostali na povrch len niekoľko dní dozadu. Okrem iného zariadenie by malo disponovať ešte 8-megapixelovým ultra-širokým snímačom, 2-megapixelovým hĺbkovým a 2-megapixelovým makro snímačom. V prípade selfie kamery, snímač podľa všetkého bude disponovať 16-megapixelovým rozlíšením.

Redmi Note 9 Pro 5G_certifikacia
Zdroj: via Gizmochina.com

Čo sa týka výkonu, tak zariadenie má byť poháňané procesorom Snapdragon 750G, ktorý bude doplnený o 12GB RAM a 256GB úložný priestor (pozn. redakcie: v tej najvyššej konfigurácii). Batéria zariadenia by mala mať  kapacitu 4 720 mAh a mala by podporovať rýchle nabíjanie pri 33W.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.