Herný telefón
Zdroj: Unsplash.com

Redmi prinesie po prvýkrát telefón určený hráčom mobilných hier

V spoločnosti Xiaomi uspokojenie herných chúťok doteraz napĺňala značka Black Shark. Zdá sa, že na tomto môže veľa zmeniť.

Xiaomi Redim telefóny sme všetci doteraz vnímali ako zariadenia, ktoré prinášajú dobrý výkon, v odolnom tele za výhodnú cenu. Nepatrili medzi highendové zariadenia a ani neprinášali revolučné vychytávky. Považujeme ich za lacnejších súrodencov Xiaomi Mi série, ktorí postupne preberajú to najlepšie z nich,

Teraz však prichádza veľká zmena. Generálny riaditeľ Lu Weibing oznámil na sociálnej sieti Weibo, že čoskoro príde Redmi s telefónom určeným hráčom elektronických hier.

Doteraz sme videli zariadenia od Redmi, ako napríklad Note 8 Pro s procesorom určeným pre hráčov, napriek tomu sme toto zariadenie nikdy nechápali ako herný smartphone. Spoločnosť však podľa všetkého má plán a tento rok sa dočkáme uvedenie ultra výkonného zariadenia určeného pre sektor videohier.

Strojový preklad časti príspevku Lu Weibinga z Weibo.
Strojový preklad časti príspevku Lu Weibinga z Weibo. Xiaomiportal.sk

V spoločnosti Xiaomi uspokojenie herných chúťok doteraz napĺňala značka Black Shark. Zdá sa, že sa na tomto “rozhodení síl” môže čoskoro veľa zmeniť. Otázkou ale zostáva, či Redmi zostane aj naďalej najdostupnejšou značkou v ekosystéme Xiaomi.

Lu Weibing v tejto chvíli neoznámil žiadne ďalšie detaily a preto predstavenie herného zariadenia pod Redmi je ešte pravdepodobne otázkou pár mesiacov. V súčasnosti spoločnosť chystá uvedenie svojej vlastnej vlajkovej lode a to Redmi K40. Tá má prísť s troma modelmi a dve varianty z toho budú pod taktom najlepšieho procesoru od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 888. Tretie zariadenie ponesie vo svojich útrobách lacnejší procesor MediaTek Dimensity 1100.

Redmi K40 Pro by mal byť najlacnejším telefónom na trhu s novinkou od spoločnosti Qualcomm – Snapdragon 888. Viac si o tomto zariadení môžete prečítať v našom poslednom materiáli, ktorý sa venuje tomuto zariadeniu.

Mohlo by vás tiež zaujímať