RedmiBook 13
Zdroj: Flickr.com (manoj kadam)

RedmiBook Pro podobný tomu od Apple? Kedy príde a kde bude dostupný?

Redmi K40 nepríde sám a po svojom boku bude mať i notebooky RedmiBook Pro, ktoré sa nápadne podobajú MacBookom. Pozrite sa na ne.

Nie je tajomstvom, že Xiaomi sa vo svojej minulosti silno inšpirovalo výrobkami od Apple. Mnoho smartfónov, ako aj notebookov malo veľmi podobný dizajn a nadiaľku boli zameniteľné. V poslednej dobe si Xiaomi, resp. i Redmi razí svoju cestu, ale korene nemožno zaprieť. Aspoň nie pri novom RedmiBooku Pro, ktorý je až nápadne podobný prémiovému MacBooku Pro. Na teasery, ktoré boli zavesené na sociálnej sieti Weibo, upozornil portál Notebookcheck.net.

Známe detaily

O pripravovaných RedmiBookoch vieme vcelku dosť. Prísť by mali v dvoch variantoch, a to RedmiBook Pro 15 s procesorom od spoločnosti Intel Tiger Lake-H35 a druhý RedmiBook Pro 15S s procesorom od konkurenčného AMD Ryzen 5000H. Zaujímavosťou je i Thunderbolt 4 / USB4, ktorý odhalili na spomínanom teaseri. Prítomnosť tohto portu by mohla znamenať, že používatelia by si mohli pripojiť až dva 4K externé monitory alebo jeden 8K externý monitor. Na obrázkoch nie je vidno numerická klávesnica, ktorá by mohla symbolizovať i príchod 14″ verzie notebookov. U 15″ notebookoch býva klávesnica väčšinou prítomná i keď ide o preferencie zákazníkov. Redmi sa možno práve u tohto modelu zameralo na zákazníkov, ktorým numerická klávesnica prekáža a preferujú širšie rozloženie klávesnice.

Dostupnosť a dátum predstavenia

Oba modely RedmiBookov Pro budú odhalené naraz, teda 25.2.2021. V rovnaký deň nám Redmi odhalí i svojich „zabijakov vlajkových lodí“, Redmi K40. Tomuto predstavovaniu teda určite nebudú chýbať skvelé zariadenia a Redmi odhalí to najlepšie, čo si pre nás tento rok nachystalo. Ako sme už spomínali v tomto článku o Redmi K40, modely nebudú dostupné pre náš globálny trh, avšak ako pri minulých modeloch smartfóny prídu rebrandované, teda pod iným názvom. To isté nemôžeme ale povedať o RedmiBookoch, ktoré Redmi pravdepodobne neplánuje vydať i na globálnom trhu. Môže za to distribúcia systému Windows, ktorý je pre Čínu iný ako pre náš región a taktiež rozloženie a pripravovanie klávesnice. Pre Redmi by to bola práca navyše a nevieme, či si túto námahu dajú. Stále je však možné si notebooky objednať zo zahraničných portálov a jednoducho preinštalovať systém Windows. Nie je to nič nezvyčajné a väčšina notebookov od Redmi či Xiaomi v Európe pochádzajú práve z ázijských krajín.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.