Redmi K40 teaser
Zdroj: Xiaomi

Redmi K40 bude predstavená už čoskoro. Poznáme dátum i ďalšie špecifikácie!

Redmi plánuje svoju vlajkovú loď vydať už čoskoro a vďaka posledným teaserom vieme, ako bude smartfón vyzerať, pozrite sa na to s nami!

Redmi ako dcérska značka Xiaomi už čoskoro predstaví svojich „zabijakov vlajkových lodí“ v podobe Redmi K40 a Redmi K40 Pro. Tieto smartfóny nie sú určené pre globálny trh, no spravidla ku nám prichádzajú v rebrandovanej podobe pod Mi či Poco. Najnovšie nám Xiaomi poodhalilo niekoľko teaserov, na ktorých sa dozvedáme viaceré informácie ohľadom smartfónu vrátane dátumu predstavenia. Na informácie upozornil portál Notebookcheck.net.

Predstavenie modelov

Redmi plánuje predstaviť už tretiu generáciu tejto série. Prvá generácia, teda Redmi K20, bola predstavená na globálnom trhu pod názvami Mi 9T/Pro. Druhá generácia prišla minulý rok pod krídlami Poco ako Poco F2 Pro a aj tento rok očakávame dva modely z tejto línie. Pôjde o modely Redmi K40 a Redmi K40 Pro, a predstavené budú už o 5 dní! Dátum predstavenia je teda naplánovaný na 25. februára o 12:30 CST, teda 19:30 nášho času. Ďalšie detaily o predstavovaní zatiaľ nemáme, no veríme, že sa čoskoro objaví link na sledovanie eventu.

Odhalený dizajn i špecifikácie

Vďaka sociálnej sieti Weibo, kde Redmi uverejnilo teasery k predstavovaniu sa dozvedáme viaceré kľúčové parametre. Srdcom smartfónu bude čipset od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 888. Je teda samozrejmosťou, že Redmi K40 bude konkurovať práve Mi 11. Na druhom teaseri sa dozvedáme vlastnosti spomínaného čipsetu, ako upútavku k pripravovanému smartfónu. Tretí teaser poukazuje na technológiu Wi-Fi 6, teda najnovšiu technológiu pre bezdrôtové pripojenie. Jeden z teaserov taktiež ukazuje kamerový modul na zadnej strane smartfónu. Ten ponesie 3 zatiaľ neznáme snímače. Podľa zatiaľ dostupných plagátov toho teda vieme mnoho, okrem toho sú tu i špecifikácie z certifikácií, o ktorých sme vás už informovali v tomto článku. Stále je tu ale i možnosť, že základný model ponesie čipset o niečo slabší, teda Snapdragon 870 a iba Pro model získa Snapdragon 888.

Čo sa týka dizajnu, známy profil Digital Chat Station na sociálnej sieti Twitter uverejnil snímku práve pripravovaného modelu, na ktorú sa môžete pozrieť nižšie.

Redmi K40
Zdroj: Twitter.com
(Digital Chat Station)

Redmi K40 je teda naozaj už za rohom a modely budú predstavené skôr, ako sme očakávali. Momentálne čakáme na odkaz k predstavovaniu smartfónov, o ktorých vás budeme samozrejme informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať