„Rozlúčte sa“ s Huaweiom a privítajme TD Tech: Spoločnosť predstaví mnoho telefónov Huawei, ale pod svojim logom

Každý z nás vie v akej situácii sa Huawei nachádza. Po podozreniach zo špionáže a obavách z budúcej hrozby pre krajinu sa USA rozhodlo zakázať kontakty a spojenia amerických firiem s týmto čínskym gigantom, čo Huawei najviac pocítil na absencii Google služieb a nedostatku komponentov pre svoje zariadenia. Huawei sa ale naplno nezmieril s touto situáciou, a rôznymi trikmi sa pokúšal obísť tieto opatrenia zo strany USA, naposledy pri vzniku štátnej značky Xnova.

Po novom ale nezostane len pri tom. TD Tech by mal byť nový Huawei, pretože v spolupráci s týmto čínskym gigantom firma TD Tech získala licencie na produkciu Huawei smartfónov a využívanie všetkých aj budúcich zlepšení a poznatkov z vývoja firmy Huawei. Samozrejme, pod vlastnou značkou. V súčasnosti má firma TD Tech v ponuke len jediný smartfón – TD Tech N8 Pro, ktorý je len prezlečený Huawei Nova 8 Pro, a už sa plánuje výroba nového smartfónu, ktorého meno zatiaľ nie je známe, no bude to starý známy Huawei Mate 40E vo verzií 5G. Na informáciu upozornil web gizchina.com

TD-Tech-N8-Pro
Zdroj: gizmochina.com, TD Tech N8 Pro

Očakáva sa premenovanie všetkých Huawei produktov.

Pri týchto dvoch smartfónoch to ale zďaleka nekončí. Všetky Huawei smartfóny z rady Mate, P, Nova a Enjoy čaká zmena názvu. TD Tech nebude predávať len Huawei smartfóny, rebranding čaká aj iné technologické výrobky Huawei ako smart hodinky, tablety, televízory a iné. Zatiaľ nie je známe, koľko celý tento proces potrvá a či to celé prejde pod drobnohľadom zo strany USA, ktorý už nie je až tak prísny, prezident Biden preferuje lepšie vzťahy s Čínou než jeho predchodca Trump.

Huawei proste Ameriku potrebuje. Prerušenie spojenia so západom stálo Huawei draho a tento prepad sa stále nezastavil. Veď len za posledný kvartál tohto roka klesli príjmy Huawei o 38 percent v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Preto sú podobné okľuky zo strany čínskeho giganta voči USA viac než jasné. Americké technológie firme Huawei chýbajú a najmä prechod na 5G sieť ich zastihol nepripravených a preto sa prepad predpovedá aj naďalej. Uvidíme, ako bude situácia prebiehať naďalej a o prípadných zmenách vás budeme informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať