Dual Flex
Screenshot: Xiaomi Video

VIDEO: Skladateľný telefón od Xiaomi odhalený vo videu. Volá sa Dual Flex

Xiaomi Dual Flex alebo MIX Flex je prvý dvojitý skladací telefón na svete. Ukazuje sa nám v novom videu.

Pred pár mesiacmi sme mohli vidieť uniknuté video, ktoré ukazovalo skladací telefón od Xiaomi. Na svedomí to mal populárny tipster Evan Blass. Uniknuté video odhalilo, že ľavú a pravú časť obrazovky je možné poskladať a premeniť na kompaktné zariadenie. Už aj prezident spoločnosti Xiaomi Lin Bin zdieľal krátke video, na ktorom sa hrá so skladacím telefónom. Zdá sa, že ide o úplne rovnaké zariadenie, ktoré Blass zverejnil v minulosti – tvrdí portál gizmochina.com.

Spoločnosť zatiaľ neoznámila oficiálny názov telefónu s dvojitým skladacím dizajnom. Bin uviedol, že premýšľal nad menami ako Xiaomi Dual Flex alebo Xiaomi MIX Flex. Avšak rozhodnutý nie je a poprosil preto používateľov servera Weibo, aby navrhli meno telefónu, ktoré bude podľa nich najpríznačnejšie.

Video prezidenta spoločnosti Xiaomi Lin Bina nájdete na tejto adrese.

Skladateľný telefón od Xiaomi.
Skladateľný telefón od Xiaomi. Screenshot: Xiaomi

O skladacích zariadeniach sa hovorí, že sú ďalšou veľkou vecou na trhu so smartfónmi. Spoločnosť Samsung vedie v tomto segmente a pred nedávnom odhalila svoje plány s uvedením takéhoto typu telefónov na trh a to v rôznych cenových segmentoch. Očakávať ich môžeme v roku 2021.
Okrem juhokórejského giganta s elektronikou je Motorola jedinou značkou na svete, ktorá predáva skladacie zariadenia. Spoločnosť Royole predaj obmedzuje zatiaľ len na Čínu a dokonca aj Huawei má minimálne medzinárodné zastúpenie. Podľa terajších informácii by mohla byť spoločnosťou Xiaomi ďalšou, ktorá uvedie skladací smartfón na trh.

Bin tvrdil, že dvojité zloženie spoločnosti Xiaomi Dual Flex / MIX Flex umožňuje kombinovaný zážitok z tabletu a smartphonu. Podľa videa sa dá odhadovať šírka zariadenia na šesť palcov. Po zložení na tri palce. Na vrchnej strane telefónu je tlačidlo na uzamknutie displeja telefónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať