MIUI ban
Zdroj: Unsplash.com (Amanz), úprava Xmobile.sk

Smutná správa pre majiteľov týchto smartfónov: Aktualizáciu na MIUI 14 už nezískajú!

Populárne modely z roku 2020 už nemusia dostať aktualizáciu na nadstavbu MIUI 14. Xiaomi pre ne už nevyvíja interné aktualizácie systému.

Modelový rad smartfónov Redmi Note 9 prišiel na trh v roku 2020, kedy ponúkol slušnú výbavu strednej triedy zariadení. Séria sa vtedy skladala z trojice populárnych zariadení, ktoré ešte vtedy neplietli fanúšikom hlavy rôznymi názvami. A práve jeden model z tejto série sa aktuálne objavil v databáze ako smartfón, ktorý už s aktualizáciou na MIUI 14 nemusí rátať. Jeho softvérová púť je zrejme u konca, čo znamená ukončenie podpory aj pre ďalšie zariadenia. Ktoré modely už nemusia rátať s aktualizáciou na najnovšiu nadstavbu systému Android? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui, ktorá úzko spolupracuje so spoločnosťou Xiaomi. Naše informácie teda budú podľa všetkého veľmi pravdivé.

Interné testy systému pre Redmi Note 9 už skončili

Model Redmi Note 9 v roku 2020 zaujal najmä veľkou 5020mAh batériou, hlavným 48mpx snímačom kamery a čipsetom MediaTek Helio G85. Smartfón so svojou nízkou cenou pod úrovňou 200€ bol vtedy jasnou voľbou pre ľudí, ktorí si chceli kúpiť zariadenie čo dlho vydrží. Rovnako však zaň nechceli zaplatiť veľké peniaze, čo sa im určite podarilo. Redmi Note 9 však teraz v databáze hlási ukončenie interných aktualizácií nadstavby MIUI. Posledná verzia pre tento model tak bude vo verzii V13.0.1.0.SJOMIXM. Podľa kódu môžeme vidieť, že Redmi Note 9 získa ako poslednú verziu systému nadstavbu MIUI 13 postavenú na Androide 12. MIUI 14 však už v tomto zariadení neuvidíme.

Redmi Note 9
Už takmer rok na trhu a stále patrí medzi najpopulárnejšie. Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 9 v roku 2020 prišiel so systémom Android 10 a nadstavbou MIUI 11. Pre tento model to je tak splnenie podmienky prítomnosti dvoch veľkých aktualizácií systému Android a troch veľkých aktualizácií MIUI, keď získal aktualizáciu na MIUI 12, MIUI 12.5 a pripravuje sa aj aktualizácia na MIUI 13. Táto podmienka sa väčšinou udáva v modelovom rade Redmi Note a používateľov tohto smartfónu softvérová podpora určite nesklamala.

MIUI 14 nepríde ani do ďalších modelov

Vzhľadom k tomu, že s aktualizáciou nemusíme rátať v smartfóne s označením Redmi Note 9, pravdepodobne aktualizácia nezamieri ani do jeho lepšie vybavených súrodencov. Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro by taktiež nemuseli očakávať aktualizáciu na nadstavbu MIUI 14, čo však ešte nikde potvrdené nie je. Nebolo by to prvý raz, čo sa Xiaomi rozhodlo nadštandardne aktualizovať len prémiové modely série, pričom lacnejšie zariadenia aktualizáciu na vyššiu verziu systému nezískali.

Redmi Note 9 Pro_recenzia
Zdroj: YouTube (Wiser My)

Čo však môžeme spolu s absenciou MIUI 14 v Redmi Note 9 očakávať je, že túto verziu nadstavby neuvidíme ani v základnom Redmi 9 z nižšej série. Tento model prišiel rovnako v roku 2020 spolu so smartfónmi z radu Redmi Note. Rovnako tiež pri predstavení získal systém Android 10 spolu s nadstavbou MIUI 11. A rovnako by mal aj Redmi 9 nakoniec získať dve veľké aktualizácie Androidu a tri veľké aktualizácie nadstavby MIUI. Nadstavbu MIUI 14 však s istotou ani v Redmi Note 9 a ani v Redmi 9 nemáme očakávať.

Vlastníte niektorý z týchto modelov? Alebo ste už siahli po novšom zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať