Iné značkySPRAVODAJSTVO

Stane z OnePlus a Oppo nové „Xiaomi a Redmi“?

Na trhu so smartfónmi vzniká zaujímavá spolupráca medzi spoločnosťami Oppo a OnePlus, ktoré majú rovnakého majiteľa. Podľa publikovaných správ portálom phonearena.com, obe spoločnosti rozširujú medzi sebou spoluprácu.

Zatiaľ, čo sa Oppo a OnePlus k sebe v minulosti „nepriznávali“, tak najnovšie správy poukazujú na to, že našli spoločnú reč. Dôvodom je, že v priebehu decembra bola započatá integrácia výskumného a vývojového tímu oboch spoločností v jedno oddelenie. Čo by to v praxi však malo znamenať, dnes presne nevieme. V súvislosti s touto témou spoločnosť publikovala vyjadrenie nižšie.

„Aby sme lepšie maximalizovali zdroje a umiestnili OnePlus na rast, sme v procese ďalšej integrácie niektorých schopností výskumu a vývoja v rámci nášho dlhodobého investora OPLUS. OnePlus bude aj naďalej fungovať nezávisle a bude sa usilovať o čo najlepšiu používateľskú skúsenosť pre súčasných aj budúcich používateľov OnePlus.“

Vznikne nové „Xiaomi a Redmi“?

Hoci dnes presne nevieme, ako bude táto kooperácia vyzerať, tak to môžeme aspoň tušiť. Dôvodom je, že Xiaomi a Redmi takto spolupracujú dlhšiu dobu. Redmi začiatkom minulého roka oznámilo, že sa odčleňuje od materskej spoločnosti Xiaomi a bude pôsobiť ako samostatná spoločnosť. V praxi však telefóny Xiaomi a Redmi zdieľajú viacero podobností, či technológií. Od dizajnového podpisu, až po funkcie, ktoré sú pre telefóny čínskeho výrobcu typickými.

Môžeme tak predpokladať, že podobne to bude vyzerať aj v prípade spoločností Oppo a OnePlus, ktoré by mohli v dohľadnej budúcnosti zdieľať viac podobností. Rovnako by sa táto spolupráca mohla teoreticky premeniť v predstavovanie viacerých „prezlečených“ modelov smartfónov pod iným logom, ako je to v prípade Xiaomi a Redmi.

Čo si myslíte o tejto spolupráci, bude podľa vás prínosnou?

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close