Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (Shiwa ID)

Tento trik vypne zvonenie prichádzajúceho hovoru len otočením telefónu

Stíšte zvonenie prichádzajúceho hovoru otočením telefónu. Tento jednoduchý trik v Xiaomi telefónoch vypne zvonenie.

Keď niekto volá na vaše Xiaomi zariadenie, máte viacero možností ako len hovor prijať alebo zrušiť. MIUI umožňuje vypnúť zvonenie pomocou tlačidiel hlasitosti alebo otočenia telefónu displejom smerom k stolu.

Od polovice roku 2019 Xiaomi nahrádza svoju aplikáciu pre prijímanie hovorov alebo volanie aplikáciou od Google na prakticky všetkých svojich nových smartfónoch uvedených na trh v Európe. Tento krok síce vedie k tomu, že už nemáme umožnené si telefonáty nahrávať, ale prináša to na vyváženie iné možnosti.

Príkladom jednej z nich je schopnosť aplikácie vypnúť zvonenie iba otočením telefónu na displej. Ak chcete aktivovať túto možnosť, ktorá vám týmto jednoduchým spôsobom umožniť stíšiť vaše Xiaomi iba jeho otočením, budeme musieť vykonať niekoľko jednoduchých krokov.

Otvorte aplikáciu Telefón a prejdite do Nastavení, ktoré otvoríte pomocou troch horných bodiek.
Keď sa dostanete dovnútra, otvorte položku Rozšírené nastavenia a tam zvolte možnosť Tichý režim po otočení.

Stíšte zvonenie prichádzajúceho hovoru otočením telefónu.
Stíšte zvonenie prichádzajúceho hovoru otočením telefónu. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Vďaka tejto funkcii dokážete stíšiť zvuk prichádzajúceho hovoru jednoduchým a efektívnym spôsobom bez toho, aby ste museli ťukať do telefónu, hľadať možnosti na displeji a podobne. Vypnúť zvonenie tak dokážete bez toho, aby ste stratili koncentráciu pri činnostiach, ktoré akurát vykonávate.

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, tipy, návody, hacky a nastavenia, ktoré nepoznáte napríklad z iných telefónov, neváhajte si prezrieť sekciu Návody na stránke Xiaomiportal.sk. Pripravili sme pre vás desiatky návodov, ktoré vám pomôžu získať z vašich zariadení maximum. Návody nie sú vhodné len pre nových užívateľov značiek Xiaomi, Poco, Redmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú spoznať podrobne svoje zariadenia a nadstavbu MIUI. 

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať