Tri najpredávanejšie telefóny od Xiaomi v tomto momente. Ktorý by ste chceli vy?

Spoločnosť Xiaomi sa stala jednou z popredných svetových značiek mobilných telefónov. Ktoré jej zariadenia sú najpopulárnejšie?

Spoločnosť Xiaomi sa stala jednou z popredných svetových značiek mobilných telefónov. V Európe sa najmä vďaka pomeru kvality a ceny dostáva pomaly do TOP3 najobľúbenejších značiek. V predvianočnom období a najmä v časoch Black Friday výpredajov sa dá očakávať, že si táto populárna čínska značka ukrojí z trhu ešte viac. A keďže vám aj my radi odporúčime zariadenia Xiaomi, tak sme si pre vás pripravili rebríček troch najpopulárnejších zariadení podľa Xiaomi Adictos.

1. Redmi Note 9 Pro, najpredávanejší smartfón Xiaomi súčasnosti
Na prvom mieste hviezdi telefón Xiaomi Redmi Note 9 Pro, smartfón strednej triedy, ktorý bojuje o prvú priečku s POCO X3 NFC. Note 9 Pro je nepochybne jednou z najviac odporúčaných alternatív všeobecne, ak hľadáte lacný, ale výkonný telefón so všetkým čo človek potrebuje.

Vo vnútri Redmi Note 9 Pro bije Snapdragon 720G doplnený o 4 alebo 6 GB RAM, ktorá je kombinovaná so 64 alebo 128 GB interným úložiskom rozšíriteľným o microSD až do kapacity 512 GB.

Redmi Note 9 Pro vyniká 6,67-palcovou obrazovkou IPS FHD +, hlavným fotoaparátom s veľkosťou 64 MP, veľkou 5 020 mAh batériou, vďaka ktorej svydrží výrazne dlhšie ako konkurenčné značky a dostupnosťou všetkých druhov technológií, ako napr. NFC, Bluetooth 5.0, zvukový konektor, IR port a Dual SIM.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Redmi Note 9 Pro v plnej kráse. Zdroj: Xiaomi

2. POCO X3 NFC, najviac odporúčaný telefón strednej kategórie pre hráčov
Na druhej pozícii najpredávanejších smartfónov Xiaomi nájdeme POCO X3 NFC. Ten sa stal kráľom strednej triedy spolu s Redmi Note 9 Pro. POCO obsahuje niektoré z zaujímavé funkcie, vďaka ktorým za sebou zanecháva mnoho súperov.

Vo vnútri nájdeme biť Snapdragon 732G, 6GB RAM a 64 / 128GB interné úložisko. Obrazovka má rozmer 6,67 palcov a frekvenciu 120 Hz, batéria má úctyhodných 5 160 mAh a hlavný fotoaparát je od spoločnosti SONY s rozlíšením 64 MP.

Poco X3 NFC
Poco X3 NFC je druhým najpredávanejším telefónom čínskej značku. Zdroj: Xiaomi

3. POCO F2 Pro, vynikajúci výkon za veľmi priaznivú cenu
Na treťom mieste najpredávanejších zariadení Xiaomi v súčasnosti nájdeme POCO F2 Pro. Zariadenie vás vyjde na zhruba 335 eur a aj vďaka tomu sa stáva najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú výkonný a najkomplexnejší terminál bez toho, aby zaň museli platiť veľkú sumu.

Vo vnútri nájdeme výkonný Snapdragon 865 doplnený o 6GB RAM a 128 / 256GB úložisko. Okrem toho má 6,67-palcový FHD + AMOLED displej, 4 700 mAh batériu a 64 MP hlavný fotoaparát od SONY.

POCO F2 Pro
POCO F2 Pro boduje na treťom mieste rebríčka. Zdroj: Xiaomi

Okrem tejto TOP 3 patrí medzi najpredávanejšie telefóny tejto značky aj Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Note a 10 Lite. Xiaomi Mi Note 10 Lite je lákavou voľbou, pretože za približne 246 eur môžete získať prémiový telefón s veľmi dobrou autonómiou, obrazovkou AMOLED a vynikajúcim fotoaparátom. Okrem týchto modelov je v popredí aj Redmi Note 8 Pro.

Mohlo by vás tiež zaujímať