Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 príde tento rok. Displej bude zahnutý na všetky štyri strany. Tvrdí to známy leaker informácií

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 by mohla mať navyše zakrivenú obrazovku na všetkých štyroch hranách. Uvidíme, aké výhody takýto displej prinesie.

Nové fámy naznačujú, že Xiaomi Mi 11 bude mať QHD + obrazovku so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vďaka tomu by sa Xiaomi Mi 11 stal najpokročilejším zariadením čínskeho výrobcu, aspoň čo sa týka obrazovky. Vlajková loď by mohla mať navyše zakrivenú obrazovku na všetkých štyroch hranách. S touto informáciou prišiel portál Xiaomi Adictos.

Ak sú tieto informácie pravdivé, tak sa Xiaomi, na rozdiel od iných výrobcov, púšťa do segmentu obrazoviek, ktorí iní producenti opúšťajú. So zahnutou obrazovkou na všetkých štyroch stranách sme sa doteraz nestretli. Bude zaujímavé sledovať, ak sa tieto informácie potvrdia, aké technologické inovácie, napríklad vo forme ovládania, prinesie toto nové, dlho očakávané zariadenie.

Sklamanie zo selfie fotoaparátu?

Podľa informácií Digital Chat Station nemusí byť nový displej až tak nedotknutý. Očakáva sa totiž, že selfie kamera bude skrytá pod ním, avšak podľa tohto leakera informácií to tak napokon nemusí byť a táto nová séria príde s rovnakou technológiou pre selfie kameru, ako tomu bolo u Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Okrem iného prezrádza, že Pro verzia zariadenia bude disponovať QHD displejom so 120Hz zobrazovacou frekvenciou.

Nedostatky ohnutých displejov

Nezabúdajme, že tento typ obrazovky, aj keď sú zvyčajne veľmi atraktívne z estetického hľadiska, má veľké nevýhody. Niektoré z nich produkujú napríklad nepríjemný jas, ktorý sa generuje presne v oblasti zakrivenia. Častokrát sa sťažujú užívatelia na zlé uchopenie takýchto zariadení a problémom býva aj to, že okrem estetickej funkcie zakrivenie displeja neprináša aj väčšiu funkcionalitu.

Veríme samozrejme tomu, že Xiaomi vie čo robí a príde s revolučným riešením a aj využitím. Zatiaľ ale berme túto novú informáciu iba ako ďalšiu zvesť, ktorú môžeme oficiálne potvrdiť až keď sa objaví Xiaomi Mi 11 v rôznych certifikáciach, ktoré predchádzajú vypusteniu každého telefónu na trh.

Mohlo by vás tiež zaujímať