Prekoná značka OPPO vynikajúce Xiaomi telefóny? V Číne sa to už podarilo.
Zdroj: OPPO

Xiaomi a Huawei už nie sú najpredávanejšími mobilnými telefónmi v Číne. Prevalcoval ich iný hráč

Spoločnosť OPPO začína valcovať čínsku, ale aj svetovú mobilnú scénu. V domácej krajine predbehol velikána, akým je Xiaomi aj Huawei.

Koľkokrát sa to už stalo? Kupovali sme si mobilné telefóny výrobcov, ktorí vyzerali na trhu ako neporaziteľní. Ich zariadenia boli vynikajúce, technologicky vyspelé a poskytovali to najlepšie, čo sa dalo kúpiť.

Kto by si dnes kúpil Nokiu? Ericsson? HTC? Siemens? Blackberry? Konkurencia ich už dávno prevalcovala. Nech už boli dôvody hocijaké, deje sa to stále a možno sa to stane aj spoločnosti Xiaomi. Jedným z faktorov, ktoré na to poukazuje, je aj strata vedúceho postavenia v predaji telefónov na domácom trhu. Stalo sa to teraz nie len Xiaomi, ale aj spoločnosti Huawei.

Xiaomi prehráva malý boj na domácom trhu

Týždeň začína novou štúdiou trhu, ktorá v nás zanecháva predovšetkým prekvapivé správy. Aj keď sa spoločnosti Xiaomi podarilo postupne prekonať ďalších veľkých výrobcov v Európe, v Číne sa veci javia celkom inak.

A podľa najnovšej štúdie uskutočnenej spoločnosťou Counterpoint boli spoločnosti Xiaomi a Huawei prvýkrát prekonané spoločnosťami OPPO a Vivo. OPPO sa podarilo v januári dosiahnuť trhový podiel 21%, v prípade Vivo 20%. Ostatným konkurentom sa nepodarilo prekročiť 16%-ný trhový podiel.

Svetový predaj je zatiaľ v rukách Apple

Situácia na globálnom trhu je samozrejme zatiaľ odlišná, ale kto vie, kedy sa môže zmeniť. Xiaomi v poslednom štvrťroku 2020 si vydobilo tretie miesto na svetovom trhu a pomaly začína dýchať na krk dvom najväčším predajcom na svete – spoločnosti Apple a Samsung. Avšak ani v tomto prípade nie je firma OPPO ďaleko. Ako si môžete pozrieť v článku Xiaomi to dokázalo. Porazilo konkurentov a šplhá sa v rebríčku predajnosti na tretie miesto, tak OPPO vôbec nie je ďaleko. OPPO dalo do predaja v poslednom štvrťroku minulého roka 33,8 milióna telefónov s podielom na trhu 8,8%. Xiaomi 43,3 milióna zariadení, vďaka čomu má celosvetový podiel 11,2%.

Ako je vidieť, tak zo spoločnosti OPPO sa stáva veľký hráč, s ktorým budeme musieť v budúcnosti rátať. Máte skúsenosti s telefónmi OPPO?

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.