Xiaomi Mi 10T Lite_balenie (1)
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Xiaomi chce byť viac „ECO“. Bude redukovať plast v balení smartfónu

Xiaomi zredukuje v balení smartfónu 60% plastu. Nedotkne sa to však príslušenstva

V minulosti spoločnosť Apple oznámila, že nové iPhone 12 smartfóny budú dodávané bez slúchadiel, či nabíjacieho adaptéra. Tak sa aj stalo. Dôvodom tohto opatrenia je, že spoločnosť jednak chce stlačiť cenu smartfónov na čo najnižšiu hodnotu, tak zároveň ide aj o opatrenie, ktorým chce zredukovať elektroodpad. Mnohí z nás totiž po rozbalení smartfónu schovajú príslušenstvo do šuflíka, pričom ho nevyberú ako je rok dlhý.

Status Xiaomi vystrašil nejedného fanúšika spoločnosti

Jeden z najnovších statusov spoločnosti Xiaomi, v ktorom spoločnosť píše, že sa rozhodla zredukovať plast, vystrašil nejedného fanúšika spoločnosti. Dôvodom bolo oznámenie, že v balení smartfónov bude o 60% menej plastu. Mnohí si to automaticky začali spájať hlavne so slúchadlami, káblom, či nabíjacím adaptérom. Našťastie, tomu nie je tak.

Xiaomi ďalej vysvetlilo, že v balení telefónov používatelia aj naďalej nájdu príslušenstvo ako doposiaľ, teda – nabíjací adaptér, kábel, slúchadlá a obal. Spoločnosť ďalej prezradila, že s redukciou plastového odpadu začína so smartfónom Xiaomi Mi 10 T Lite.

Xiaomi Mi 10T Lite_balenie
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Druhým dychom však treba dodať, že v budúcnosti nás absencia dodatočného príslušenstva pravdepodobne neminie. Svedkami „opičenia sa“ po Apple sme boli už v mnohých prípadoch, a tie nie len v spojitosti so spoločnosťou Xiaomi, ale vrátane širokej konkurencie. Začalo to výrezom pre prednú selfie kameru, a neskôr aj odstránením 3,5mm jacku, ktorý sa rovnako vytráca z mobilných zariadení. Možno tak očakávať, že v najbližších rokoch výrobcovia prestanú dodávať aj základné príslušenstvo, ktoré častokrát nemá využitie. Dôvodom je, že v mnohých prípadoch ním už disponujeme. Výnimkou by mohlo byť príslušenstvo, ktoré prináša technologické inovácie, napríklad rýchlo nabíjačky. Tu však treba dodať, že mnoho výrobcov už dnes dodáva radšej menej výkonné nabíjačky, a tie drahšie predáva ako dodatočné príslušenstvo.

Zdroj: Xiaomi

 

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.