Redmi Note 9
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi ide zabojovať o vianočné predaje. Príde telefón strednej triedy so 108MP fotoaparátom

Podľa renomovanej stanice Digital Chat Station spoločnosť Xiaomi finišuje s prípravami na uvedenie vylepšeného Redmi Note 9

Zdá sa, že spoločnosť Xiaomi chce uzavrieť doteraz najlepší rok v ich existencii čerešničkou na torte. Aspoň to tvrdia posledné fámy z Číny. Podľa Digital Chat Station príde tento výrobca v priebehu najbližších dní na trh s telefónom strednej triedy, ktorý si požičiava výbavu zo zariadení, ktoré chystá Xiaomi na budúci rok.

Podľa renomovanej stanice Digital Chat Station spoločnosť Xiaomi finišuje s prípravami na uvedenie vylepšeného Redmi Note 9, avšak s určitými vylepšeniami, ktoré by sa prejavili hlavne na fotoaparáte tohoto už teraz populárneho modelu.

Toto nové zariadenie, o ktorom vieme ešte stále málo informácii, by malo doraziť do konca roku 2020 spolu so 120 Hz LCD obrazovkou a fotoaparátom s vysokým rozlíšením. Predpokladá sa, že to bude snímač s kapacitou až 108 MP, čo by zodpovedalo senzoru Samsung ISOCELL HM2. Fotoaparát s takýmto snímačom sa očakáva v budúcoročnom modely pod krycím názvom Venus. Ten má mať navyše podporu 5G sietí.

Ešte jeden variant Redmi Note 9 alebo snáď Redmi Note 10

V súčasnosti nie je známe, či tento nový smartphone bude vylepšenou verziou série Redmi Note 9, ktorú už poznáme, alebo či pôjde o jej dlhoočakávaného nástupcu. Aj s prihliadnutím na cyklus nových modelov, na ktorý si firma zvykla, by mal byť Redmi Note 10 za rohom.

Čoho sa ale obávame, že radosti z vylepšeného alebo nového modelu si užijú tieto Vianoce len užívatelia v Číne. Jednak preto, lebo je to jej zvykom a aj preto, lebo na medzinárodnom trhu už ponúka niekoľko podobných modelov, ako napríklad POCO X3 NFC alebo Xiaomi Mi 10T Lite.

V každom prípade, budeme sledovať novinku a možno vás potešíme správou, že bude telefón k dispozícii aj pre slovenských užívateľov. Išli by ste do takejto vylepšenej Redmi Note 9?

Mohlo by vás tiež zaujímať