Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi má plán na zlepšovanie fotoaparátov: Do dvoch rokov tu budeme mať bezkonkurenčné fotomobily

Budúce generácie Xiaomi smartfónov majú ponúknuť lepšie fotoaparáty. Môžeme však zabudnúť na kompaktné rozmery, ktoré nebudú možné.

Fotoaparáty sú bezpochyby odvetvím, v ktorom Xiaomi ako výrobca vyniká. Už len keď si spomenieme na sériu Xiaomi 13, ktorá nám priniesla modely s fotoaparátmi s optikou od Leicy, tak nemôžeme namietať. V tomto segmente určite vyniká aj model, ktorý sa označuje ako 13 Ultra, pričom už čoskoro môžeme rátať s jeho predstavením na globálnom trhu. Už teraz ale vieme, že čínsky gigant má v pláne vylepšovať svoje telefóny a ich fotoaparáty, čomu svedčí aj fakt, že komunita Xiaomiui s nami zdieľa plán spoločnosti na najbližšie roky. Aktuálne sa tak môžeme pozrieť na to, akým spôsobom sa budú vylepšovať modely v priebehu najbližších rokov.

Xiaomi 14 Ultra má vylepšiť svoj fotoaparát, rok na to uvidíme ešte lepší model

Trendom posledných rokov je vylepšovať fotoaparáty smartfónov, na čom sa podpísalo aj čínske Xiaomi. Dnes už tak nie je ničím výnimočným, keď narazíme na telefón s veľkým 1″ snímačom fotoaparátu, ktorý sme našli napríklad v sérii Xiaomi 12S či tohtoročnom vlajkovom 13 Pro. Známi leakeri ako aj Digital Chat Station už ale začali prinášať informácie aj o ďalšej sérii smartfónov, ktorá rovnako siahne po 1″ snímači fotoaparátu. Ním má byť Xiaomi 14 Ultra, pričom nevieme, aký fotoaparát prinesie základný a Pro model série.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Prekvapením ale je to, čo sa dozvedáme o ďalšej generácii smartfónov. Máme totiž prvé informácie aj o Xiaomi 15 Ultra, ktorý by sa mal na trhu objaviť až počas roka 2025. Tento snímač fotoaparátu v smartfóne má ponúknuť veľkosť až približne 1.33″ na veľkosť. Smartfón s takýto fotoaparátom tak určite nebude malou, no ani lacnou hračkou. Tieto predpovede nám ale dokážu priniesť obraz o tom, ako budú vyzerať telefóny aj o dva roky.

Nové modely budú väčšie, majú sa ešte v čom zlepšovať

Už pri dnešných zariadeniach si častokrát povzdychneme, že sa nemajú kam posúvať. Opak je však pravdou, čo môžeme vidieť aj na tejto predpovedi pre ďalšie generácie telefónov. Budúci rok by teda evolúcia fotoaparátov nemusela byť taká výrazná. Vzhľadom na to, že séria Xiaomi 14 je už v pokročilom vývoji a máme o nej prvé informácie, môžeme tieto predpovede pokladať za viac než pravdepodobné.

Xiaomi 13
Zdroj: YouTube (gizmochina)

V budúcich rokoch sa však môžeme tešiť na ešte väčšie telefóny. Xiaomi 15 Ultra s veľkým 1.33″ snímačom fotoaparátu nebude môcť viac ponúknuť kompaktné rozmery. Ak si čínsky gigant bude držať politiku zlepšovania nielen fotoaparátov aj v lacnejších telefónoch, tak ani základný model vlajkovej série už nebude môcť patriť v budúcnosti medzi kompaktné telefóny.

Privítali by ste zlepšenie fotoaparátov v smartfónoch až na takúto úroveň? Alebo by ste radšej vlastnili kompaktný smartfón bez lepších parametrov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať