Xiaomi 13
Zdroj: YouTube (gizmochina)

Xiaomi už pripravuje ďalšiu sériu vlajkových lodí: Poznáme prvé detaily o sérii Xiaomi 14!

Séria Xiaomi 14 sa už začína vyvíjať, pričom prvé modely sa objavujú v známej IMEI databáze. Pozrite sa, čo všetko o novinkách zatiaľ vieme.

Séria Xiaomi 13 z dielne čínskeho giganta zožala veľký úspech medzi používateľmi. Vlajkové lode prišli aj na globálny trh, pričom lacnejší základný model potešil kompaktnými rozmermi aj vysokým výkonom. Pro verzia smartfónu zasa cielila na fanúšikov väčších telefónov, pričom oba telefóny ponúkli prémiové fotoaparáty, na ktorých sa spolupodieľala spoločnosť Leica. A aj keď sú tieto modely na trhu ešte len pomerne krátko, tak už teraz čínske Xiaomi pracuje na ďalšej generácii vlajkových lodí. Touto generáciou má byť séria Xiaomi 14, o ktorej sa už teraz vďaka komunite Xiaomiui dozvedáme prvé informácie. A ak aj vy patríte medzi tých, koho zaujímajú nové vlajkové lode, ste na správnom mieste.

Séria Xiaomi 14 sa objavila v IMEI databáze

Modely zo série Xiaomi 14 sa vo svojici objavili v známej IMEI databáze, kde nám potvrdili viacero podstatných informácií o ich existencii. Dozvedáme sa napríklad to, že základný model aj model s prívlastkom Pro príde aj na globálny trh, teda oba smartfóny si budeme vedieť kúpiť aj u nás. Ide o podstatnú informáciu, keďže v rámci vlajkovej série nie vždy prichádzajú všetky modely do Európy. Príkladom je aj predstavenie série Mi 11, kedy Mi 11 Pro neprešiel za hranice Číny oficiálnou distribúciou.

Sériové číslo 23127PN0CG pre základný model a 23116PN5BG pre Pro verziu pritom značia, že sa smartfóny objavia aj u nás. Okrem toho nám toto číslo prezrádza, že oba smartfóny už budú pripravené počas novembra alebo decembra tohto roku. Predstavenie by teda mohlo prebehnúť na prelome týchto mesiacov. Prvé predstavenie série Xiaomi 14 však klasicky prebehne v Číne a do Európy prídu novinky až začiatkom budúceho roka.

Poznáme aj základnú výbavu smartfónov

Tak ako je to už zvykom, tak vlajková séria od Xiaomi ponúkne najlepší čipset od spoločnosti Qualcomm. Pri sérii Xiaomi 14 sa stretneme s čipsetom Snapdragon 8 Gen 3 a novinkou bude aj to, že selfie kamery oboch telefónov budú podporovať nahrávanie 4K videa. Tento trend sa začal modelom Xiaomi CIVI 3 a zdá sa, že sa ním vlajková séria pre rok 2024 inšpiruje. Ďalšie informácie máme aj ohľadom nabíjania vlajkových modelov.

Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 14 ako základný smartfón série má ponúkať 90 W nabíjanie a Pro verzia zasa vsadí na 120 W nabíjanie. Nabíjacie adaptéry by sme mali vedieť nájsť v balení tak, ako je to už u Xiaomi zvykom. Aj pri ďalšej sérii by sme mali nájsť základný telefón s kompaktnými rozmermi a Pro verziu, ktorá ponúkne väčšiu konštrukciu. Čakať máme aj väčší redizajn zariadení, ktoré by sa mali výraznejšie odlíšiť od súčasných telefónov.

Patríte medzi fanúšikov vlajkových lodí od Xiaomi? A premýšľate nad kúpou ďalších vlajkových lodí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať