Redmi Note 11T Pro explózia
Zdroj: Xiaomiui, úprava Xmobile.sk

Xiaomi má zrejme problém: Používateľ v Číne ohlásil výbuch svojho nového smartfónu!

Používateľovi explodoval pomerne nový model od Xiaomi a podelil sa s tým na sociálnych sieťach. Vzniknutá situácia sa aktuálne vyšetruje.

Nie nadarmo sa vraví, aby sme boli so svojimi smartfónmi a elektronikou vo všeobecnosti opatrní. Nikdy totiž nevieme, čo sa môže stať. Niekedy si problém vieme zapríčiniť sami, no inokedy ide vyslovene o výrobnú chybu, kedy narazíme na chybný kus tovaru. Nie je známe, čo stálo za prípadom tejto explózie, ale v každom prípade pre veľkú publicitu tejto situácie bude mať Xiaomi zrejme problém a mierne naštrbenú reputáciu. Používateľ pomerne nového modelu s označením Redmi Note 11T Pro v Číne totiž ohlásil, že mu jeho model explodoval. Video smartfónu zdieľal na čínskej sociálnej sieti Douyin, čo je vlastne lokálny názov pre populárnu sociálnu sieť TikTok. A o informáciu sa s nami podelila aj známa komunita Xiaomiui.

Opatrnosti nie je nikdy dosť

Aj túto vetu si zrejme bude hovoriť používateľ modelu Redmi Note 11T Pro, ktorý svoj smartfón už len tak nezapne. Nasvedčuje tomu video, na ktorom sa podelil o pozostatky svojho zariadenia po tom, čo mu model explodoval. Používateľ neuviedol, čo sa so zariadením stalo a ani okolnosti toho, kedy vybuchol. Mohlo sa tak stať napríklad pri nabíjaní, no rovnako aj pri tom, čo bol model odložený na stole. Podľa všetkého sa však nikto nezranil, čo je pre Xiaomi naozaj šťastnou správou. Paradoxne ide o nový model, takže predpokladáme, že okolnosti sa budú ešte prešetrovať.

Model Redmi Note 11T Pro je známy aj pod názvom Redmi K50i. Ide o smartfón, ktorý vo výbave ponúka napríklad čipset MediaTek Dimensity 8100, ďalej 5080mAh batériu či 67W nabíjanie prostredníctvom štandardu USB Power Delivery. V každom prípade však nemusí ísť o problém Xiaomi, aj keď šanca, že používateľ narazil na chybný kus tovaru tu je. Mohlo však prísť k nesprávnemu zaobchádzaniu s modelom, použitie poškodenej nabíjačky či kábla, zahrievanie počas nabíjania alebo iné poškodenie, ktoré tomu výbuchu predchádzalo.

Nejde o prvý prípad explózie Xiaomi v poslednej dobe

Len pred niekoľkými dňami sa internetom začala šíriť informácia o tom, že žena následkom explózie jej staršieho zariadenia od Xiaomi zomrela. Išlo o model Redmi 6A, ktorý na trhu nie je žiadnou novinkou a model mohol byť v naozaj zlom stave. Batéria smartfónu mohla byť poškodená, čo mohlo predchádzať výbuchu. Incident sa stal v Indii, pričom žena svoj model počas svojho spánku ukladala pod vankúš. Pri explózii tak mala model uložený priamo pod hlavou, následkom čoho prišlo k závažným zraneniam a následne aj smrti.

Na záver tak opakujeme, že nemusí ísť nikdy len o problém smartfónov Xiaomi. Do podobnej situácie sa môže dostať každý jeden smartfón pri nesprávnom zaobchádzaní alebo sledovaní skorších príznakov. Svoj model by sme teda nikdy nemali pri spánku ukladať blízko hlavy a rovnako by sme si mali dať pozor, akým adaptérom a káblom ho nabíjame. Všímať by sme si mali aj kondíciu batérie a to, či sa náhodou nezvyčajne nenafukuje.

Stalo sa vám niekedy, že vaše zariadenie prejavovalo známky spojené s prehrievaním alebo poškodením batérie? A dávate si na takéto situácie pozor? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať