MediaTek-Dimensity-1200_mobilny-procesor
Zdroj: MediaTek

Vyzývateľ Snapdragonu, MediaTek – Dimensity 2000, je na ceste. Už teraz sa špekuluje, ktorí výrobcovia smartfónov po ňom bažia!

MediaTek hlási útok. Ich najnovší projekt s názvom Dimensity 2000 vyzýva na súboj aj čip Snapdragon 898, ktorého predstavenie sa očakáva koncom tohto mesiaca. Predošlé verzie tejto série od MediaTeku boli skôr určené pre zariadenia zo strednej a vyššej strednej triedy, no s touto verziou mieri MediaTek na tie najvyššie miesta, chce poháňať vlajkové lode.

Uvedenie Dimensity 2000 je za rohom. V ktorých smartfónoch ho môžme očakávať?

Už onedlho sa môžeme tešiť na uvedenie tohto nového procesora. Podľa notebookchceck.net vieme, že MediaTek plánuje jeho uvedenie priamo v niektorých vlajkových lodiach. Konkrétne ide o značky OPPO alebo Vivo no zoznam pri týchto menách nekončí. Jeho nasadenie sa taktiež očakáva aj v modeloch od Xiaomi a dokonca aj v smartfónoch dcérskej firmy Huawei – Honor.

Ktoré konkrétne modely budú osadené týmto novým procesorom zatiaľ nevieme, no v prípade Vivo sa to očakáva v sérií Vivo X80, Honor by týmto procesorom mohol osadiť pripravovanú sériu Honor 70 a pri Xiaomi sa očakáva jeho nasadenie v sérií Mi 12T, prípadne v sérií od firmy Redmi v jej zostave noviniek Redmi K50. Tento zoznam je ale len predbežný a stále sa môže rozšíriť.

Od MediaTeku sa očakávajú veľké veci, nový procesor Dimensity 2000 by mal byť doposiaľ najlepším Android chipsetom novej generácie, pričom má byť použitá 4nm technológia výroby od firmy TSMC, ktorá však vieme má isté problémy pri tejto celosvetovej čipovej kríze. Napriek tomuto problému sa očakáva perfektný procesor, ktorého hlavným vyzývateľom by mal byť pripravovaný Snapdragon 898, ktorého predstavenie je naplánované na december a jeho použitie sa očakáva skôr v smartfónoch strednej cenovej triedy, teda pri tých, ktoré sú cenovo prijateľnejšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať