Redmi Pad
Zdroj: Xiaomiui

Xiaomi plánuje prekonať konkurenciu: Výbava nových tabletov bude skutočne prémiová!

Návrat tabletov na trh v podaní čínskeho Xiaomi je veľkolepý. Nová generácia tabletov má totiž ponúknuť prémiovú a lákavú výbavu.

Čínske Xiaomi je typické nielen svojimi smartfónmi či produktami inteligentnej domácnosti. Radí sa totiž aj medzi spoločnosti, ktoré chcú medzi používateľmi spropagovať aj používanie tabletov. Tie sa v priebehu posledných rokov mierne presúvali do úzadia, no len pred dvoma rokmi zažili svoj veľkolepý návrat. Čoraz viac používateľov totiž preferuje menšie zariadenia v porovnaní s notebookmi a dotykovou obrazovkou, ktoré sa dajú jednoducho prenášať. Teraz sa tak dozvedáme niečo o výbave nových tabletov, ktoré prídu na trh už v blízkej dobe. Poraziť by tak mali nejedného konkurenta. A prečo to tak bude nám prezradil portál xiaomiadictos.com, ktorý sa s nami podelil o základné informácie ohľadom ich výbavy.

Séria Xiaomi Pad 6 má ponúknuť prémiovú výbavu

Čínsky gigant už pred dvoma rokmi veľkolepo navrátil tablety na trh, pričom séria Xiaomi Pad 5 sa dostala v menšom počte modelov aj na Slovensko. Model bez prítomnosti využitia karty SIM pritom ponúkol čipset Snapdragon 860, ktorý síce patrí do prémiových modelov, no určite sa neradí medzi špičku. Nová séria tabletov z dielne čínskeho giganta by však mala do výbavy vložiť takmer to najlepšie, čo na trhu nájdeme. Novinky by mali prísť v zložení dvoch zariadení, pričom pôjde o základný Xiaomi Pad 6 a jeho Pro verziu.

Xiaomi Mi Pad 5
Zdroj: xiaomitoday.it

Základný model by mal vsadiť na čipset Snapdragon 870. Ten sa zvyčajne využíva v dostupných verziách vlajkových lodí a prémiových modelov. Okrem toho však prekvapí výbavou vylepšení Xiaomi Pad 6 Pro. Ten by mal vo výbave priniesť dokonca Snapdragon 8+ Gen 1. Tento čipset je pritom aktuálne druhým najvýkonnejším z portfólia spoločnosti Qualcomm a radí sa hneď za nedávno predstavený Snapdragon 8 Gen 2. O výkon teda pri nových tabletoch teda nebude núdza.

Používateľov poteší aj displej

Z najnovšieho úniku sa dozvedáme aj to, aký displej novinky ponúknu. V prípade nových tabletov z radu Xiaomi Pad 6 sa môžeme tešiť na panel s rozlíšením 2880 × 1800 pixelov. Okrem toho novinky majú priniesť 120Hz či dokonca až 144Hz panel. Podporovať majú HDR10+ a Dolby Vision súčasne. Práve displej je pri tabletoch parameter, na ktorom si používatelia zakladajú pravdepodobne najviac. A nové tablety z dielne Xiaomi ponúknu také displeje, ktoré používateľov bezpochyby prilákajú a potešia.

Spomenúť však musíme, že pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou len o IPS LCD panely. Tie sme mimochodom mohli vidieť aj v predchádzajúcej generácii tabletov, čo nás vôbec neprekvapí. Vzhľadom k využitiu tohto typu panelov tak očakávame, že čínsky gigant nasadí prívetivú cenu. Aktuálne však o novinkách, ktoré majú na trh prísť v priebehu tohto roka, nevieme nič viac. Xiaomi by však nové tablety mohlo priniesť približne v apríli, kedy sa na trhu ukážu aj ďalšie novinky. Konkrétne sa rozprávame o prémiovom Xiaomi 13 Ultra, o ktorom už teraz existuje mnoho dohadov a špekulácií.

Patríte medzi používateľov tabletov? Alebo ste týmto zariadeniam nenašli využitie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať