Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Prémiový Xiaomi 13 Ultra sa objavil v známej databáze: Poznáme predpokladaný dátum predstavenia!

Xiaomi 13 Ultra odhaľuje svoju existenciu a predpokladaný dátum predstavenia v známej databáze. Pozrite sa, čo o ňom zatiaľ vieme.

Modelový rad Xiaomi 13 prišiel pred približne mesiacom na čínsky trh, pričom pozostával z dvoch modelov. My však vieme, že do vlajkovej série smartfónov od Xiaomi majú zavítať ešte minimálne dva modely. Jedným z nich bude odľahčený Xiaomi 13 Lite, ktorý má získať základ v čínskom Xiaomi CIVI 2. Okrem toho ale v Európe netrpezlivo čakáme na predstavenie prémiového Xiaomi 13 Ultra, ktorého príchod na náš trh potvrdil sám CEO spoločnosti. Známa komunita Xiaomiui nás teraz informuje o certifikácii tohto zariadenia v IMEI certifikácii, čo nám odhaľuje aj predpokladaný dátum predstavenia. Kedy tak najlepšie vybavený smartfón z dielne čínskeho giganta príde na svet? To si teraz prezradíme spoločne!

Xiaomi 13 Ultra sa objavil v IMEI certifikácii

Spolu s prípravami na veľkú konferenciu s názvom Mobile World Congress v Barcelone sa špekuluje o tom, ktoré modely sa na tejto konferencii objavia. Čínske Xiaomi už svoju účasť potvrdilo, pričom očakávame, že sa na tomto predstavení objavia hneď dva modely v zložení Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro pre globálny trh. Niektoré zdroje sa však s očakávaním tejto dvojice orientujú aj na predstavenie lepšie vybaveného zariadenia, ktorým má byť Xiaomi 13 Ultra. Tento model príde aj ku nám do Európy, čo teraz potvrdila známa IMEI certifikácia.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

V certifikácii sa objavil nový model hneď s dvoma kódovými označeniami, pričom 2304FPN6DG bude patriť na globálny trh, čo naznačuje písmenko G na konci kódu. Druhý kód zasa nesie označenie 2304FPN6DC, teda písmenko C odkazuje na čínsky trh. V databázach budeme vedieť nájsť model aj pod prezývkou Ishtar. Čínsky gigant tak v prípade modelu Xiaomi 13 Ultra zvolil prezývku bohyne neba z Mezopotámie. Táto prezývka sa objavila už aj v databázach s prípravou pre operačný systém pre smartfóny. V príprave je ako čínska verzia systému, tak aj globálna, ktorá sa začala testovať o 23 dní neskôr ako tá čínska.

Kedy prebehne predstavenie modelu?

Čínske Xiaomi pripravuje nový smartfón naozaj svedomito a nechce nič uponáhľať. A aj keď sme o smartfóne s označením Xiaomi 13 Ultra počuli už skôr, novinku by sme ešte pár týždňov na trhu nemali vidieť. Predstavenie, na ktorom sa objavia prvé dva modely série Xiaomi 13, tak nebude obsahovať aj model s prezývkou Ultra. Ten sa má objaviť neskôr na samostatnom predstavení. Aktuálne nám kódové označenie poukazuje na predstavenie v priebehu apríla. My však skôr očakávame, že odhalenie novinky by mohlo prebehnúť v priebehu druhého štvrťroka rohto roku.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Podľa našich súčasných informácií má Xiaomi nasadiť v prípade najlepšieho modelu ešte lepšiu kameru, akú sme mohli vidieť v Xiaomi 12S Ultra či Xiaomi 13 Pro. Rovnako sa máme tešiť na najvýkonnejší čipset v podobe Snapdragon 8 Gen 2, no nevylučujeme ani to, že by sa v ňom objavil ešte výkonnejší Snapdragon 8+ Gen 2.

Akú výbavu očakávate v prípade najlepšie vybaveného Xiaomi 13 Ultra? A láka vás niektorý z vlajkových modelov pre tento rok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať