MIUI-a-Android
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Xiaomi potvrdilo Android 11 pre prvé zariadenia. Zatiaľ ide však len o drahšie modely smartfónov

Mi 10 a Mi 10 Pro budú prvými zariadeniami, pre ktoré Xiaomi oficiálne uvoľní najnovšiu verziu Android 11

Google ešte v prvej polovici tohto mesiaca oficiálne predstavil Android 11 a spolu s jeho predstavením sa prirodzene vynorili otázky, ktoré smartfóny získajú aktualizáciu s najnovšou verziou operačného systému.

Spoločnosť Xiaomi oficiálne potvrdila, že nový Android 11 zavíta na smartfóny Xiaomi Mi 10Mi 10 Pro. Ide aktuálne o súčasné vlajkové lode spoločnosti. Spoločnosť tak urobilo prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Dostanú nový Android aj ďalšie smartfóny?

Samozrejme, spolu s oznámením dostupnosti nového Androidu prišli otázky typu „a čo ostatné zariadenia“. Tu treba dodať, že Android 11 bezpochyby zavíta aj na ďalšie smartfóny. Hoci Xiaomi nemá oficiálnu politiku aktualizácií, tak aj napriek tomu dnes vieme takmer s istotou povedať, že nový Android zavíta na ďalšie desiatky smartfónov.

V rámci rozhovoru „Engineer Face to Face Round“, kde boli vyspovedaní inžinieri pracujúci na MIUI, konkrétne Adam Jiang a Boqing Yang, prostredníctvom ktorých Xiaomi prezradilo, že softwarovú podporu spoločnosť ponúka po dobu 3 rokov v prípade MIUI nadstavby, a dva roky pre operačný systém (pozn. redakcie: s výnimkou bezpečnostných záplat, kde je podpora dlhšou). Inžinieri ďalej dodali, že táto politika nie je oficiálnou z dôvodu neočakávaných a nepredvídateľných faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť dostupnosť aktualizácií.

Inými slovami, ak nedôjde k neočakávaným komplikáciám, tak smartfóny, ktoré boli predstavené s Androidom 9 (alebo novšou verziou), tak dostanú aj Android 11.

Zároveň však treba dodať, že v súčasnosti nepoznáme oficiálny harmonogram uvoľňovania Androidu 11 pre jednotlivé modely smartfónov. Všetko bude závisieť od interného testovania Androidu pre jednotlivé modely smartfónov a následného verejného testovania.

Mohlo by vás tiež zaujímať