Xiaomi-HyperOS
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi potvrdilo prvé Redmi smartfóny, ktoré dostanú HyperOS

Poznáme prvé telefóny z kuchyne Redmi, dcérskej spoločnosti Xiaomi, ktoré dostanú nadstavbu HyperOS medzi prvými. Pozrite sa na zoznam, o ktoré zariadenia ide.

Nadstavbe HyperOS od Xiaomi sa v posledných dňoch dostáva veľa mediálne pozornosti. Dôvodom je to, že ide o nadstavbu, ktorá neskôr nahradí MIUI. Xiaomi túto nadstavbu predstavilo len nedávno, no už dnes poháňa prvé telefóne. Bohužiaľ, aktualizácia je zatiaľ dostupnou len v domácej Číne. Na globálny trh príde niekedy v prvej polovici prvého štvrťroka nasledujúceho roka. Dnes už poznáme prvé Xiaomi zariadenia, ktoré budú poháňané touto aktualizáciou, ktoré potvrdil i technologický gigant. V obehu sú ale aj neoficiálne zoznamy podporovaných telefónov, ktoré sú vytvorené na základe aktualizačnej politiky spoločnosti. Xiaomi ich ale doposiaľ nepotvrdilo.

Najnovšie známy portál xiaomiadictos.com poukazuje na prvé telefóny z kuchyne Redmi, dcérskej spoločnosti Xiaomi, ktoré budú aktualizované. Portál sa odvolávala priamo na Xiaomi. Na zozname nájdeme hneď niekoľko existujúcich telefónov, ktoré by mali byť podľa všetkého aktualizované medzi prvými.

Tieto Redmi telefóny dostanú HyperOS ako prvé

Zabudnime teraz na smartfóny, ktoré ešte prídu na trh. U nich sa predpokladá, hlavne u výkonnejších modelov, že na trh prídu s HyperOS, resp. budú skoro aktualizované.

A hoci nadstavba HyperOS ešte nie je na globálnom trhu oficiálne dostupnou, tak Xiaomi už usilovne pracuje na príprave softvéru a jeho optimalizácii, aby sa to čoskoro zmenilo. Ide konkrétne o sedem modelov telefónov, na ktorých už interne testuje nadstavbu. U týchto zariadení možno preto očakávať, že dostanú aktualizáciu s nadstavbou medzi prvými.

Prejdime ale hneď k modelom, ktoré by mali byť aktualizované v priebehu prvých vĺn uvoľňovania aktualizácie s HyperOS, ktorou spoločnosťou nahradí MIUI. Pôjde o tieto Redmi telefóny:

  • Redmi Note 12 Pro 5G / Pro+ 5G: OS1.0.0.1.UMOMIXM, OS1.0.0.1.UMOEUXM, OS1.0.0.1.UMOINXM
  • Redmi Note 12S: OS1.0.0.2.UHZMIXM, OS1.0.0.1.UHZEUXM
  • Redmi 12 5G: OS1.0.0.1.UMWEUXM
  • Redmi Note 12 5G: OS1.0.0.1.UMQINXM, OS1.0.0.1.UMQEUXM
  • Redmi Note 12 4G: OS1.0.0.15.UMTMIXM, OS1.0.0.3.UMTINXM
  • Redmi Note 12 4G NFC: OS1.0.0.8.UMGEUXM, OS1.0.0.3.UMGEUXM
  • Redmi 12C: OS1.0.0.1.UCVEUXM, OS1.0.0.1.UCVMIXM

Našli ste medzi modelmi vyššie aj svoj telefón? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať