Xiaomi Mi 10T Lite_balenie
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Xiaomi pravdepodobne predstaví ďalší vlajkový smartfón bez nabíjacieho adaptéra. O ktoré zariadenia pôjde?

Redmi K40 bude pravdepodobne, ako Mi 11 dodávaný v dvoch baleniach, ktoré sa budú od seba líšiť prítomnosťou nabíjacieho adaptéra

Xiaomi pri predstavení smartfónu Mi 11 predstavilo síce jedno zariadenie, ale s dvomi rôznymi baleniami. V jednom z balení totiž chýbal nabíjací adaptér. Neskôr spoločnosť prezradila, že plánuje v tomto trende pokračovať.

Pravdepodobne aj Redmi odstráni z balenia nabíjací adaptér

Najnovšie portál Gizmochina.com poukazuje na produktové fotografie balenia zariadenia Redmi K40, ktorého uvedenie na trh sa očakáva v priebehu najbližších dní, až týždňov. Ako môžete nižšie vidieť, tak jedno z balení je výrazne užším, ako to druhé. Zároveň samotné balenie kopíruje vzhľad balenia modelu smartfónu Mi 11 bez nabíjacieho adaptéra. Inými slovami, môžeme očakávať, že Redmi K40 Pro bude rovnako, ako Mi 11, dodávaný v dvoch rôznych baleniach, ktoré sa budú od seba líšiť prítomnosťou nabíjacieho adaptéra.

Redmi K40_produktove balenie
Zdroj: gizmochina.com

Aký je záujem o „ekologické“ balenie smartfónov?

Ešte začiatkom januára vyplávali na povrch štatistiky ohľadne predaja zariadenia Mi 11 v spojitosti s ekologickým balením. Z čísiel vyplynulo, že o zariadenie bez adaptéra prejavilo záujem relatívne malé percento používateľov. Konkrétne hovorím o 6% percentách. K týmto číslam sa spoločnosť dopracovalo po prekročení 330-tisíc predaných zariadení, z ktorých približne 20-tisíc bolo dodaných bez adaptéra.

Zároveň treba dodať, že Mi 11 s adaptérom v balení, je dodávaný spolu s 55W rýchlo nabíjačkou, ktorá na domácom trhu stojí po prepočte približne 12€.

Očakáva sa, že Xiaomi predstaví aspoň 3 modely z produktovej rady K40. 2 by mali byť poháňané procesorom Snapdragon 888, a tretí model bude poháňaný nedávno predstaveným procesorom MediaTek 1200, ktorý je vyrobený 6nm technologickým postupom.

Xiaomi v minulosti preradilo, že týmto spôsobom chce spoločnosť bojovať s elektro-odpadom, ktorý je stále aktuálnejším. Dôvodom je, že dnes už každá domácnosť disponuje nie jednou, či dvoma nabíjačkami, ale výrazne väčším počtom.

V každom prípade, je podľa vás predstavenie nových zariadení bez adaptéra správnym smerom? Dajte nám vedieť váš názor nižšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.