POCO M3
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavil POCO M3 s batériou väčšou ako iPhone 12 Pro Max

Xiaomi POCO M3 sa začne predávať 2. decembra. V exkluzívnej ponuke ho kúpite za exkluzívne ceny. 64 GB za 129 eur, 128 GB za 149 eur.

Spoločnosť Xiaomi predstavila podľa plánu svoj nový POCO M3. Ide o telefón zo spodnej časti mid-range zariadení. Avšak prináša veľa muziky za málo peňazí a určite si získa srdcia mnohých ľudí. Novinka je vlastnosťami trochu slabšia ako POCO X3 NFC avšak zaraďuje sa nimi medzi Redmi 9 a Redmi Note 9.

Čo sa nedá POCO M3 uprieť je jedinečný dizajn zadnej strany zariadenia. Ten sme mohli obdivovať už pred pár dňami, kedy sa na verejnosť dostali prvé vizuály zariadenia. Zároveň môžeme bez nadsázky povedať, že ide o zariadenie, ktoré si obľúbia ľudia, ktorí hľadajú lacný telefón, ale zároveň chcú vykonávať s ľahkosťou každodenné úlohy ako surfovanie, telefonovanie, messaging, kancelárske práce, hranie hier, ktoré nepatria medzi tie hardwarovo najnáročnejšie. Zariadenie môžeme zaradiť medzi tie, ktoré sa oplatí kúpiť napríklad deťom a ľuďom, ktorí nevyžadujú najnovší hardware.

Telefón prichádza navyše so stereofónnym reproduktorom, ktorý žiari medzi ostatnými mid-range zariadeniami. Vo vnútri Xiaomi POCO M3 tiká procesor Snapdragon 662 určený pre strednú triedu, ktorý nám ponúka výkon podobný zariadeniu Redmi Note 8T. 

Obrazovka je typu IPS LCD, v tomto prípade má 6,53 palca a rozlíšenie FHD +. Displej má má ochranu Corning Gorilla Glass a Widevine L1. Snímač odtlačkov prstov nenájdeme na obrazovke ani na jeho zadnej strane, podobne ako pri Xiaomi Mi 10T, je na boku.

POCO M3
Vlastnosti obrazovky nového zariadenia POCO M3. Zdroj: Xiaomi

POCO M3 sa predstavuje ako tradičný smartphone, ktorého dizajnové línie nám pripomínajú sériu Redmi Note 8. Na jeho prednej strane nájdeme zárez v tvare kvapky vody, zatiaľ čo na jeho zadnej strane je pridaný nový dizajn s logom značky a textúrovaným povrchom, ideálnym pre ľudí, ktorým sa bežné telefóny šmýkajú z rúk. Váha zariadenia je 198 gramov.

Zariadenie využíva celkovo tri fotoaparáty. 48MP hlavný snímač spárovaný s 2 MP makro objektívom a 2 MP sekundárnym fotoaparátom. Selfie fotoaparát nabral oproti konkurencii na kvalite a prichádza s 16 MP. 

Fotoaparát POCO M3 je navyše na softvérovej úrovni veľmi bohatý a má veľké množstvo fotografických režimov, ako je napríklad režim Color-Focus a ďalšie. Pokiaľ ide o batériu, POCO M3 vyniká 6 000 mAh. Len pre porovnanie, iPhone 12 Pro Max má kapacitu batérie len 3 687 mAh. Veľkým nedostatko z nášho pohľadu je chýbajúca podpora NFC.

POCO M3
Batéria poteší každého majiteľa POCO M3. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi POCO M3 sa začne predávať 2. decembra na oficiálnych kanáloch Xiaomi. Pokiaľ ide o exkluzívnu ponuku uvedenia, od piatku 27. do pondelka 30. novembra bude variant 4 GB + 64 GB k dispozícii za 129 eur, zatiaľ čo model 4 GB + 128 GB bude stáť 149 eur.

Aj napriek tomu si ho od 26. novembra môžeme kúpiť v AliExpress vo variantoch Power Black, Cool Blue a POCO Yellow. Ich oficiálne ceny, v závislosti od variantu úložiska, sú:

Xiaomi POCO M3 4 / 64GB: 149 eur
Xiaomi POCO M3 4 / 128GB: 169 eur

Zhrnutie o telefóne pripravil portál Xiaomi Adictos.

Mohlo by vás tiež zaujímať