Zdroj: Mi.com

Xiaomi predstavuje čističku vzduchu Mijia X s pokročilým filtrovaním nečistôt v ovzduší

Spoločnosť Xiaomi oznámila len pred pár hodinami novú vlajkovú loď Mijia Air Purifier X

Nová čistička vzduchu má veľmi jedinečný dizajn, ktorý sa líši od všetkých čističiek Mijia Air na trhu. Nový čistič vzduchu Xiaomi Mijia X je teraz k dispozícii v predpredaji na za 300 dolárov.

Prekvapivý dizaj čističky vzduchu Xiaomi Mijia X

Čistička vzduchu Xiaomi Mijia X má úplne nový vzhľad, ktorý trochu pripomína bežný stolový počítač. Na prvý pohľad prezrádza dizajn čističky, že prieduchy pre vstupujúci vzduch sú po celom povrchu. Ale v skutočnosti tieto póry nie sú vetracie otvory. Odvzdušňovací otvor je umiestnený v hornej časti čističa, spolu s LCD obrazovku. Na nej nájdete informácie o kvalite vzduchu v dome alebo v kancelárii. Zobrazuje napríklad prchavé látky v ovzduší alebo čiastočky o veľkosti PM2.5, ktoré sa môžu podieľať na vzniku rakoviny pľúc. Dáta môžete sledovať v aktuálnom čase alebo v histórii.

Xiaomi Mijia X_displej
Zdroj: Mi.com

Stvorený pre čistú domácnosť bez alergénov

Na veľmi dôkladnú detekciu znečisťujúcich látok v interiéroch je čistič vzduchu X vybavený snímačom VOC vyrobeným vo Švajčiarsku. Tento senzor poskytuje čističu schopnosť účinne odstraňovať VOC a formaldehyd pomocou 5-násobného filtrovania cez s filtračné teleso HEPA triedy H13.

Xiaomi Mijia X_cisticka vzduchu_uvodny
Zdroj: Mi.com

V najvýkonnejšom móde dokáže Air Purifier X prefiltrovať až 6660 litrov vzduchu za minútu. Máte tiež možnosť nastaviť tok a uhol vetra a môžete tiež upraviť hlasitosť zvuku. V najekonomickejšom režime to je len 30,7 dB. Samoz Samozrejmosťou je, že čistič možno ovládať aj smartfónom prostredníctvom aplikácie MIJIA. Pekným bonusom je ovládanie hlasom a párovanie s inými inteligentnými domácimi spotrebičmi.

Xiaomi Mijia X_konstrukcia cisticky
Zdroj: Mi.com

Zdroj: mi.com

Mohlo by vás tiež zaujímať