Redmi K60
Zdroj: Redmi

Séria Redmi K60 aj nový model z radu Redmi Note 12: Toto je to najlepšie, čo Redmi na trhu ponúkne!

Modelový Redmi K60 je na svete. Okrem týchto modelov sme mohli sledovať aj predstavenie nového telefónu v sérii Redmi Note 12.

Dcérska spoločnosť Redmi je dlhodobo obľubovaná fanúšikmi práve pre nízke ceny, ktoré k dobre vybaveným smartfónom na trhu priraďuje. Najväčšiu fanúšikovskú základňu majú práve modely s cenou okolo 200€, no aj napriek tomu vieme, že Redmi pracuje aj na lepšie vybavených zariadeniach. Každoročne nám na trh prináša svoj vlajkový rad, ktorý dnes doplnilo o sériu Redmi K60. Tá bude základom pre globálne modely z radu Poco F5 a už teraz môžeme povedať, že výbava týchto telefónov je viac než štedrá. Okrem toho sme mohli byť svedkami predstavenia ďalšieho modelu v sérii Redmi Note 12, ktorá už teraz obsahuje 5 telefónov na čínskom trhu. Novinky nám dnes spoločnosť prezentovala primárne pre Čínu no rátame s tým, že viaceré z nich sa objavia aj v Európe.

Redmi K60 ponúka vlajkový čipset od Qualcommu

Spoločnosť Redmi už tradične vsádza na lepšie komponenty, ktoré sa ale snaží udržať v prijateľných cenách. Minulý rok z tohto dôvodu siahla práve po čipsetoch od MediaTeku, ktoré v spoločnosti nemajú príliš dobré recenzie. Tento rok sme sa ale dočkali Snapdragonu 8+ Gen 1 v základnom smartfóne série. Okrem vysoko výkonného čipsetu nám ponúkol aj 6.67″ 2K AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, HDRO10+ a Dolby Vision. Prednosťou modelu s označením Redmi K60 je ďalej aj jeho batéria s kapacitou 5500mAh, podporou pre 120W nabíjanie, 30W bezdrôtové nabíjanie a nezabudnime ani na duálne reproduktory.

Redmi K60
Zdroj: Redmi

Redmi K60 bude hviezdiť aj v oblasti kamery, keďže hlavný snímač prichádza s 50 megapixelmi a podporou pre OIS. V prípade systému sa rozprávame o Androide 13, ktorý doplnila nadstavba MIUI 14. Tento model by mal byť v konečnom dôsledku inšpiráciou pre Poco F5, ktorý príde aj na globálny trh. Jeho cenovka by mohla byť lákavá, keďže v Číne sa bude predávať za 336€.

Redmi K60 Pro s najnovšou výbavou

Pro verzia sa od tej základnej príliš nelíši. Základom modelu je ale najnovší čipset od Qualcommu, teda Snapdragon 8 Gen 2. Výkonom tento model bude nahrádzať herné modely, ktoré už v portfóliu spoločnosti Redmi neuvidíme. Ďalšie zmeny v porovnaní so základným modelom sú napríklad v oblasti batérie, keďže ponúka „len“ 5000mAh batériu. Nabíjanie ostáva na úrovni 120W pre klasické a 30W pre bezdrôtové nabíjanie.

Redmi K60 Pro
Zdroj: Redmi

Cena tohto modelu sa v Číne bude pohybovať na úrovni 445€ a o globálnej verzii telefónu zatiaľ nemáme žiadne informácie. Rovnako by sa ale mohol objaviť v podobe telefónu od Poco.

Redmi K60E vsadil na MediaTek

Najlacnejšou a najmenej vybavenou verziou telefónu je Redmi K60E, ktorý ako jediný tento rok ponúka čipset od konkurenčného MediaTeku. Ide o MediaTek Dimensity 8200 a aj v ďalších oblastiach je tento telefón okresaný o výbavu. To sa ale odrazilo aj na jeho cene, o ktorej si však povieme neskôr. Fanúšikov novinka naláka na základ z modelu Redmi K60, teda na 6.67″ 2K AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, kameru s OIS, 5500mAh batériu, no v tomto prípade s podporou 67W nabíjania.

Cena telefónu bude na úrovni 296€, no treba poznačiť, že opäť ide len o čínsku cenu, ktorá by sa v prípade globálnej verzie isto navýšila. Rovnako ako v prípade Redmi K60 Pro, o globálnej distribúcii modelu nemáme zatiaľ žiadne informácie.

Predstavenie nevynechal ani Redmi Note 12 Speed Edition

Len pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli o tom, že Redmi plánuje predstaviť aj ďalší telefón do svojej lacnejšej série. Ním je Redmi Note 12 Speed Edition, ktorý vsadil na čipset Snapdragon 778G. Ten poznáme napríklad z modelu Xiaomi 11 Lite 5G NE, ktorý nám spoločnosť priniesla na trh v novembri roku 2021. V oblasti výbavy nám taktiež ponúka 120Hz AMOLED displej, čo je dnes v modeloch vyššej strednej triedy už takmer samozrejmosť. Displej podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu. Telefón sa do série dostal aj s vlastnosťami ako 5000mAh batériou, 67W nabíjaním či skvelou kamerou.

Redmi Note 12 Speed Edition
Zdroj: Redmi

Tá pozostáva z troch snímačov, pričom hlavný má 108 megapixelov. Potešiť nás môžu aj stereo reproduktory a lákavá cena telefónu. V Číne sa bude predávať v prepočte za 229€ a o európskom predstavení zatiaľ nemáme žiadne informácie. Radi by sme ho u nás však videli.

Ktorá novinka vás zlákala najviac? Kúpili by ste si niektorú z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať