Vizualizácia Xiaomi Venus.
Zdroj: Xiaomi Adictos

Xiaomi prinesie telefón strednej triedy s 5G a 108MP fotoaparátom

A to nie je všetkom čo môže priniesť novinka s kódovým označením Venus. Má mať napríklad aj zakrivený displej.

Xiaomi si len nedávno dalo certifikovať nový telefón, o ktorom zatiaľ nie je veľa známeho. Jediné, čo bolo jasné, bola jeho podpora 5G sietí. Avšak počas včerajšieho dňa sa ukázalo, že toho prinesie omnoho viac. Redaktori portálu Xiaomi Adictos skúmali najaktuálnejší kód beta verzie MIUI, kde našli viac podrobností o tomto novom zariadení, ktoré bude novinkou v strednej triede Xiaomi. Vďaka týmto podrobnostiam získavame ucelenejšiu predstavu o tejto novinke.

Tento nový model telefónu, pod technickým označení M2011K2C a kódovým označením Venus, bude mať podporu 5G sietí, takt jeho srca bude určovať procesor strednej triedy Qualcomm. A pretože bude mať 108 MP snímač fotografií, je veľmi pravdepodobné, že pôjde o nový procesor Snapdragon 690.

Interný kód aplikácie fotoaparátu naznačuje to, že by telefón mal mať 3 snímače. Digitálny zoom by sa mal zvýšiť až 30-násobok. Avšak nie je jasné, či bude mať telefón jednu šošovku tzv. tele alebo či bude mať optickú stabilizáciu obrazu. Zatiaľ je potvrdené, že by mal mať ultraširokouhlý snímač, ktorý by fungoval aj ako makro. Je teda pravdepodobné, že tretí objektív bude fungovať ako snímač hĺbky.

Posledný detail, ktorý je o tomto novom smartfóne Xiaomi známy, je nakoniec azda najzaujímavejší. Xiaomi Adictos potvrdzujú, že Venus bude mať zakrivenú obrazovku v štýle Mi 10. Podľa ich informácii je to známe z kódu, kde to našli v rámci funkcie zvanej EdgeSuppressionFragment, ktorá sa používa na zabránenie náhodným dotykom na tomto type obrazovky.

Čo hovoríte na tento telefón? Bude malým zabijakom vlajkových lodí? Môže sa stať prvou voľbou ľudí, ktorý nebudú chcieť investovať do zaujímavého, dizajnového 5G zariadenia tisíc eur?

Mohlo by vás tiež zaujímať