Xiaomi a Huawei
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Z postupného „pádu“ Huaweiu, ťaží najviac Xiaomi

Pri pohľade na trhové podiely, najviac stratil Huawei. Na úplne opačnom konci stoja spoločnosti ako Xiaomi a Samsung, ktoré naberajú na sile

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei sa aktuálne borí s problémami, za ktorými stoja sankcie zo strany USA. Hoci za prvé dva kvartály tohto roku, Huawei v % pomere ku konkurencií rástol, až sa dostal na samotné čelo najväčších výrobcov, tak pri pohľade na celkové predaje všetkých výrobcov smartfónov, čísla mali negatívnu tendenciu. Najnovšie čísla, na ktoré poukazujú analytici z Counterpoint, však už hovoria aj o strate trhového podielu v neprospech spoločnosti Huawei na úkor konkurencie.

Najviac zo situácie ťaží Xiaomi a Samsung

 „Spoločnosť Samsung rozširuje priepasť za trhovou dvojkou, spoločnosťou Huawei. Po dosiahnutí najvyššieho globálneho podielu Huawei, 21% v apríli, sa očakávalo, že podiel spoločnosti Huawei na trhu bude neskôr klesať kvôli obchodným sankciám USA.“ píšu analytici o svojej správe.

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, tak najväčším „skokanom“ je spoločnosť Xiaomi, ktorej sa podarilo podrásť v porovnaní s aprílom tohto roka o 3% body, zatiaľ čo Samsungu „len“ o 2%. Na úplne opačnej strane stojí zas Huawei, ktorý stratil 5% bodov. Zároveň treba dodať, že spoločnosti Xiaomi sa darí hlavne na zahraničných trhoch, najmä v Európe, kde Huawei je na ústupe.

Zdroj: counterpointresearch.com

Kartami môže ešte zamiešať Apple

Trhovými podielmi jednotlivých hráčov na trhu, môže zamiešať ešte spoločnosť Apple, ktorá len pár dní dozadu predstavila novú produktovú radu zariadení iPhone 12. Ide konkrétne o 4 nové modely, medzi ktorými nájdeme aj dlho žiadanú „Mini“ verziu zariadenia.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Xiaomi pár dní dozadu oznámila, že sa chystá investovať viac ako 1,2-miliardy € do výstavby 2. chytrej továrne, v ktorej „dostanú hlavné slovo“ roboty. Spoločnosť očakáva, že bude schopnou vyrobiť po vlastnej línii viac ako 10-miliónov smartfónov ročne a zároveň vo výraznej zmiere zredukuje výrobné náklady.

Za spomenutie rovnako stojí povedať, že sa objavili špekulácie, ktoré hovoria o možnom vstupe spoločnosti Xiaomi do vlastníckych štruktúr spoločnosti Honor, ktorá patrí pod krídla Huawei. Ide však o informácie, ktoré doposiaľ nepotvrdila ani jedna z menovaných spoločností.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať