identifikacia volajuceho xiaomi telefon
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Zapnite si v aplikácii Telefón v Xiaomi smartfónoch funkciu identifikácie neznámych čísiel pri prichádzajúcom hovore

Pozrite sa, ako si môžete zapnúť funkciu identifikácie časti volajúcich, ktorých nemáte uložených v smartfóne

Spoločnosť Xiaomi ešte v úvode tohto roka oznámila, že vo viacerých regiónoch sveta, hlavne v Európe, dá „zbohom“ svojej aplikácií určenej na telefonovanie, ktorá ponúkala mimochodom mnoho zaujímavých funkcií vrátane nahrávania hovorov. MIUI Dialer bol nahradený aplikáciou Telefón od spoločnosti Google. Za touto zmenou stálo to, že pôvodná aplikácia nespĺňala lokálnu legislatívu. V súčasnosti sú tak všetky nové zariadenia predstavované a dodávané s riešením od Google.

Na druhej strane to pre používateľov Xiaomi telefónov znamená, že a dostanú k funkciám aplikácie Telefón od Google, ktorú nájdeme hlavne v telefónoch Pixel. Chceli by sme vás najnovšie upozorniť na jednu z funkcií, ktorá patrí medzi vcelku praktické. Je ňou identifikácia volajúceho a spamu. Nižšie sa môžete pozrieť, ako túto funkciu môžete zapnúť.

Zapnite si funkciu identifikácie volajúceho

Zapnutie tejto funkcie je vcelku jednoduché. Ako prvé budete potrebovať stiahnuť si z obchodu Google Play aplikáciu „Telefón od Googlu – identif. volajúcich a antispam“. Vo svojej podstate ide len o rozšírenie funkcií aplikácie Telefón.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Po jej stiahnutí, si otvorte nastavenia aplikácie prostredníctvom troch bodiek vo vrchnej časti obrazovky.

Zdroj: Xiaomiportal.sk
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Potom zvoľte možnosť Identifikácia volajúceho a spam. V rámci tejto stránky následne aktivujte možnosť „Zobraziť ID volajúceho a spamu“.

Hotovo. Teraz ste si zapli funkciu identifikácie prichádzajúcich hovorov. Funkcia funguje na základe dát zo služby Moja firma na Googli. V rámci nej sú v našom regióne registrované tisícky organizácií, obchodov, či štátnych orgánov. Ide tak o vcelku užitočnú funkciu, ktorá vám vie odhaliť kto vám volá ešte predtým, ako zodvihnete hovor.

Mohlo by vás tiež zaujímať