Zatiaľ, čo všetci čakáme na Redmi K40, tak Xiaomi pracuje na ďalšom smartfóne s procesorom Snapdragon 870

Xiaomi pracuje na ďalšom vlajkovom smartfóne

Aktuálna pozornosť fanúšikov spoločnosti Xiaomi, sa sústreďuje k dcérskej značke Redmi. Dôvodom je produktová rada smartfónov K40, ktorá má priniesť minimálne 3 modely smartfónov, z čoho dva majú byť poháňané procesorom Snapdragon 888. Zároveň treba dodať, že dnes už vieme, že K40 so Snapdragon 888, bude pravdepodobne najlacnejším smartfónom s týmto typom procesora. Tretí model smartfónu má byť poháňaný procesorom MediaTek Dimensity 1100.

My sa pozeráme na Redmi, ale Xiaomi chystá ďalší prémiový smartfón

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Qualcomm predstavila procesor Snapdragon 870. Ten podľa špecifikácií vychádza z procesora Snapdragon 865 Plus, od ktorého je mierne výkonnejším. Rozdiely nájdeme hlavne v pracovnej frekvencií jadier, ktoré sú o niečo málo vyššie vrátane grafického čipu Adreno 650.

Vráťme sa však späť k téme. Portál xiaomiadictos.com najnovšie upozorňuje na to, že na povrch sa dostala certifikácia smartfónu s kódovým označením „Thyme“. Aktuálne správy odhaľujú, že zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 870. Inými slovami, pôjde o vlajkový model smartfónu. To však nie je všetko, podľa certifikácie, zariadenie bude disponovať AMOLED displejom so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Zároveň bude vybavené aj 108-megapixelovým snímačom z kuchyne Samsungu.

Neznamy Xiaomi smartfon_certifikacia_procesor_Snapdragon 870
Via xiaomiadictos.com

Dnes bohužiaľ ďalšie informácie o tomto smartfóne nevieme a ani nepoznáme termín, kedy bude predstavené. V každom prípade, po globálnom predstavení zariadenia Mi 11 a produktovej rade smartfónov K40, sa pravdepodobne dočkáme ďalších vlajkových zariadení.

Mohlo by vás tiež zaujímať