Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

200Mpx kameru neprinesie Xiaomi a ani Samsung. Pravdepodobne neuhádnete, kto bude prvým

Motorola plánuje uvedenie smartfónu s 200 Mpx fotoaparátom z dielne Samsungu už v prvej polovici 2022! Toto prvenstvo by rado uchmatlo Xiaomi.

Od Motoroly sa očakáva, že bude vyrábať smartfón, ktorý ako prvý bude vybavený fotoaparátom s rozlíšením 200 megapixelov. Príchod tohto smartfónu sa očakáva na prvú polovicu 2022. Konkrétne by malo ísť o senzor ISOCELL HP1, ktorý Samsung predstavil už v septembri. Tento snímač používa novú technológiu spájania pixelov, ktorá pomáha dosiahnuť rozlíšenie 200 Mpx. Na informáciu upozornil web ndtv.com

Motorola to ale nebude mať tak ľahké, prvenstvo v predstavení smartfónu s 200 Mpx fotoaparátom by jej rád uchmatlo Xiaomi. Samotný Samsung nechce nič uponáhľať, smartfón z jeho dielne, ktorý by mal obsahovať snímač presahujúci 200 Mpx sa od neho očakáva až v roku 2023. Zrejme si počká na výsledky predaja daných smartfónov a až následne sa rozhodne, či technológiu bude zlepšovať, alebo ju priamo zaradí do svojich zariadení. Presný model sa taktiež nevie, no nasadenie takejto novinky by sa určite očakávalo na vlajkovej lodi.

A práve známy leaker informácií s prezývkou Ice universe tvrdí, že Motorola bude v tomto súboji prvá, pretože predstavenie modelu s 200 megapixelovým fotoaparátom z dielne Xiaomi sa očakáva až v druhej polovici 2022.

Samsung prichádza s úplne novou technológiou

200-megapixelový snímač z dielne Samsungu – ISOCELL HP1 prichádza s veľkosťou pixelu 0,64 mikrónu. Taktiež je vybavený patentovanou technológiou Chameleon Cell, ktorá využíva rozloženie 2 x 24 x 4 alebo plné rozloženie pixelov, podľa potreby v danom prostredí. Táto technológia umožňuje používateľom snímať obrázky s rozlíšením od 12,5 až po 200 megapixelov.

To ale nie je všetko, na čom sa pracuje v dielni spoločnosti Motorola. Okrem spomínaného smartfónu s 200 Mpx fotoaparátom od Samsungu, Motorola pracuje na vývoji Moto Edge X, ktorý by mohol obsahovať 60 megapixelový OmniVision OV60A snímač, ktorý by bol umiestnený na prednej strane smartfónu.

Moto Edge X má taktiež 50 megapixelový OmniVision OV50A snímač, ktorý bude fungovať ako primárny fotoaparát umiestnený na zadnej strane smartfónu. A práve predstavenie Moto Edge X bolo nedávno potvrdené generálnym manažérom Lenovo Mobile, pod ktorý patrí aj práve Motorola.

Mohlo by vás tiež zaujímať