Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť.
Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Aj váš Xiaomi smartfón si môže pamätať vaše heslá: Takto jednoducho funkciu aktivujete aj vy!

Váš Xiaomi smartfón si môže jednoducho pamätať vaše heslá. Pozrite sa, ako využiť správcu hesiel priamo vo vašom zariadení.

K zabezpečeniu našich účtov stále využívame najčastejšie heslá, ktoré si musíme pamätať. Existuje hneď niekoľko tipov k tomu, ako svoje heslá spraviť čo najbezpečnejšie, pričom najlepšie spravíme, ak jedno heslo využijeme len pre jeden účet. Nie je totiž bezpečné využívať to isté heslo pre viaceré služby. V takomto prípade ale vieme naraziť na problém s ich pamätaním si. Bežne totiž máme hneď niekoľko účtov v našom zariadení, medzi ktoré môžeme zarátať napríklad heslá pre aplikácie s vernostnými kartami, potom heslá ku hrám, sociálnym sieťam a ďalším iným aplikáciám. K lepšej správe hesiel tak môžeme využiť napríklad správcu hesiel, ktorý sa nachádza aj priamo vo vašom Xiaomi smartfóne. A ako sa k nemu môžete dostať sa teraz dozviete v našom návode.

Využite správcu hesiel priamo vo vašom Xiaomi

Po vytvorení bezpečného hesla sa nám určite hodí, keď si ho niekam uložíme. Dnes si ich však už nemusíme zapisovať na papierik, ktorý pravdepodobne neskôr aj tak stratíme. Môžeme k tomu využiť rôzne služby ako správcu hesiel, ktoré naše heslá uložia pod šifrovaním. Vďaka šifrovaniu sa tak k nemu nikto nedostane, no pri opätovnom prihlasovaní sa vám vyplnia automaticky, čo dokáže skvele šetriť náš čas. Jedným zo známych správcov hesiel je napríklad Google kľúčenka, no aj Xiaomi vo svojej nadstavbe MIUI ponúka podobnú službu. Treba tu však poznamenať, že k využitiu správcu hesla v nadstavbe MIUI musíte využívať jednu z novších verzií systému (Android 13 a nadstavba MIUI 13). A ako sa k tejto funkcii dostanete? Pozrite sa na to nižšie.

  • V nastaveniach vášho smartfónu zvoľte možnosť Heslá a zabezpečenie
  • Klepnite na funkciu Spravovať heslá
  • Aktivujte si funkciu pre ukladanie hesiel a ich šifrovanie

Ako si nastaviť bezpečné heslo?

Nastaviť si kľúčenku vo vašom Xiaomi smartfóne rozhodne nestačí. Potrebujeme si tak zvoliť aj to správne heslo, ktoré bude pozostávať z väčšieho počtu znakov. Využiť by ste mali ako malé písmená, tak aj veľké a zabudnúť by ste nemali ani na číslice. K vyššiemu zabezpečeniu prispejú aj špeciálne znaky, ktoré sú dnes takmer samozrejmosťou pri vytváraní hesla. Pri jeho tvorbe určite nevoľte ľahké kombinácie ako Jozef123 ale určite nevyužívajte v kombinácii ani váš dátum narodenia.

Medzi časté heslá patria aj mená našich domácich miláčikov alebo rodinných príslušníkov a známych. Aj takýmto heslám by ste sa však mali vyvarovať, pretože osoba, ktorá vás čo i len trochu pozná, vám heslo môže jednoducho prelomiť. Po vytvorení komplikovanejšieho hesla si ho však nemusíte pamätať a môžete si ho jednoducho uložiť do vášho Xiaomi smartfónu.

Aké spôsoby zabezpečenia vašich účtov využívate vy? A poznali ste túto funkciu pre Xiaomi smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať