Android 13
Zdroj: Google

Ďalší model od Xiaomi získava aktualizáciu na Android 13: Tentokrát však nejde o vlajkovú loď!

Android 13 prichádza do ďalšieho smartfónu od Xiaomi. Aktualizáciu zatiaľ môže evidovať len istá skupina jeho používateľov.

Operačný systém Android od spoločnosti Google sa tento rok dočkal svojej trinástej veľkej verzie. Najnovší Android 13 tak pomaly prichádza medzi prvých používateľov smartfónov, pričom svoje modely aktualizuje aj čínske Xiaomi. V súčasnosti na globálnom trhu aktualizáciu evidujú smartfóny ako napríklad Xiaomi 12 a jeho Pro verzia. Čínsky gigant ale pracuje na stabilných verziách systému postavených práve na Androide 13 aj pre ďalšie modely, pričom nevynechal ani lacnejšie smartfóny. Aktuálne nás tak portál xiaomiadictos.com informuje o stabilnej verzii systému s Androidom 13 aj pre model, ktorý spadá do vyššej strednej triedy. O ktorý telefón tak ide si teraz prezradíme spoločne.

Xiaomi prináša Android 13 do ďalšieho modelu

Najväčším priekopníkom Androidu 13 je bezpochyby spoločnosť Samsung, ktorá svoj aktualizačný plán rozbehla skutočne rýchlym tempom. Okrem Samsungu však svoje modely aktualizuje aj Xiaomi, aj keď o niečo pomalšie. Čínske Xiaomi totiž malo s aktualizáciami v minulosti problémy, a preto sa nečudujeme, že svoje telefóny aktualizuje opatrne až po tom, čo nové verzie dôkladne otestuje. Čínsky gigant začal Android 13 pomaly prinášať do svojej vlajkovej série smartfónov a začal modelmi Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro na globálnom trhu. Nikoho teda zrejme neprekvapí, aký smartfón si teda čínska spoločnosť vybrala ďalej.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Android 13 teraz príde do lacnejšej verzie vlajkového smartfónu, ktorou je Xiaomi 12 Lite. Táto verzia smartfónu prišla neskôr ako základné modely série, pričom si vyslúžil čipset Snapdragon 778G+, 67W nabíjanie a tenkú konštrukciu. Celkovo však tento telefón vychádzal z jeho predchodcu, ktorým bol Xiaomi 11 Lite 5G NE a používateľom ponúkol len menšie úpravy. Systémovo Xiaomi 12 Lite prišiel na trh s verziou Androidu 12 a nadstavbou v podobe MIUI 13. Teraz sa však používatelia budú môcť tešiť aj z nového Androidu 13.

Zatiaľ len v globálnej verzii

Pozorným fanúšikom spoločnosti Xiaomi určite neuniklo, že čínsky gigant do Európy prináša dve oficiálne verzie ROM. Jednou je európska verzia vyznačená písmenkami EU v kóde aktualizácie. Táto verzia je upravená pre požiadavky Európskej únie, ktorá do telefónov zaviedla určité regulácie a obmedzenia. Čínske Xiaomi však na trhu ponúka aj globálnu verziu nadstavby, ktorá sa zasa vyznačuje písmenkami MI. Táto verzia je o niečo voľnejšia, no napriek tomu spĺňa všetky požiadavky, ktoré si naše územie vyžaduje. Aktualizácie do týchto dvoch verzií neprichádzajú súčasne, a preto ak výjde aktualizácia pre jednu verziu, vy ju s tou druhou stále nemusíte evidovať.

MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Rovnako je to aj v tomto prípade. Najnovší Android 13 zatiaľ môžu evidovať len používatelia modelu Xiaomi 12 Lite s globálnou (MI) verziou systému. Aktualizácia do telefónov prichádza s označením V13.2.1.0.TLIMIXM a má veľkosť až 4.4GB. Veľkosť je ostatne porovnateľná aj s ostatnými aktualizáciami, ktoré prišli do Xiaomi 12 či do jeho Pro verzie.

Vlastníte túto odľahčenú verziu vlajkovej lode? A evidujete už Android 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať