Zdroj: XMOBILE.sk

Ako môžete vypnúť reklamu v Xiaomi smartfóne? Tieto nastavenia MIUI neprehliadajte!

Vypnite si reklamy v systémových aplikáciách a v MIUI nadstavbe už dnes. Nezaberie vám to viac, ako pár minút!

Reklama je niečo, čo mnohí z nás moc neobľubujú a to aj napriek tomu, že ide o nástroj pre vývojárov, vďaka ktorému nám môžu poskytovať svoje služby bezodplatne. Xiaomi telefóny vo všeobecnosti patria medzi kus podareného hardwaru z pohľadu ich ceny, to sa však odzrkadľuje aj v iných oblastiach. Jednou z týchto oblastí je aj reklama, ktorá je prítomnou v telefónoch. Najčastejšie sa môžeme s ňou stretnúť v rámci rozhrania systémových aplikácií.

Takto si vypnete reklamu naprieč Xiaomi smartfónmi

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete tejto reklamy zbaviť. Tým najviac efektívnejším, je vypnutie prispôsobenia reklamy v rámci nastavení a následne vypnutie odporúčaní naprieč jednotlivými aplikáciami.

V prvom prípade je potrebné vypnúť takzvané MSA. Ide o nástroj, ktorý účinne zbiera informácie a odosiela na serveri Xiaomi. Ide o nevyhnutný krok, aby ste vypli reklamy naprieč Xiaomi smartfónmi. K nemu sa môžete dostať pomocou cesty Nastavenia > Heslá a zabezpečenie > Autorizácia a zrušenie > MSA.

Zatiaľ sa však netešte, aktuálne ste len na polceste, aby ste vypli reklamy. Teraz je potrebné prelúskať sa jednotlivými systémovými aplikáciami, aby ste vypli reklamy. Pre lepšiu ilustráciu vám ukážeme, ako môžete vypnúť reklamu v aplikácií Správca súborov od Xiaomi. Otvorte si teraz aplikáciu a zvoľte možnosť viac. Potom otvorte Nastavenia aplikácie a následne zvoľte možnosť O aplikácií. V rámci tejto sekcie vypnite odporúčania.

Hotovo, práve ste vypli reklamy vo vstavanej aplikácii Správca súborov od Xiaomi. Rovnakým spôsobom treba postupovať aj pri ostatných systémových aplikáciách, kde chcete vypnúť zobrazované reklamy. Dovoľte nám doplniť však, že týmto spôsobom odstránite len reklamy zo Xiaomi aplikácií.

Xiaomi_vypnuta reklama v aplikaciach
Zdroj: XMOBILE.sk

Pevne veríme, že návod vyššie sa vám páčil. V prípade, ak bol pre vás návod užitočným, tak nás podporte prostredníctvom sociálnej siete Facebook a zdieľajte, alebo odoberajte naše príspevky.

Mohlo by vás tiež zaujímať