Google Play
Zdroj: Xiaomi.sk

Ako nainštalovať aplikácie, ktoré nie sú určené pra váš telefón?

Každý občas zatúži po aplikácii, ktorá nie je určená pre jeho telefón, lokalitu alebo je jednoducho už nedostupná v Google Play.

Táto aplikácia nie je kompatibilná s vašimi zariadeniami. Táto aplikácia nie je dostupná vo vašom regióne. Hlášky, s ktorými sa neradi stretávame a to obzvlášť vo chvíľach, kedy danú aplkáciu alebo hru naozaj chceme. Našťastie, pomôcť sa dá jednoducho.

Užívatelia majú dve možnosti. Legálnu a nelegálnu. Tou legálnou je takzvaný APKMirror, kde nájdete v zásade všetky aplikácie, ktoré su aj v Google Play. Ak sa teda rozprávame o neplatených aplikáciách. Táto stránka je striktne antipirátska a poskytuje len neplatné aplikácie, ktoré sú na Google Play. Ako aj jej názov sám hovorí, je to akési zrkadlo Google Play. Avšak poskytuje možnosť obísť rôzne regulácie, ktoré často aplikujú vydávatelia aplikácii. To znamená, že si môžete aplikáciu stiahnuť bez problémov do svojho telefónu a následne nainštalovať. Táto aplikácia sa bude následne správať rovnako, ako keby ste si ju nainštalovali z Google Play – budete dostávať napríklad jej aktualizácie.

 • Pravidlá bezpečnosti na APKMirror
  1. Všetky nahrané aplikácie na APKMirror.com sú pred zverejnením overené.
  2. Zaisťujeme, aby sa kryptografické podpisy pre nové verzie všetkých predtým publikovaných aplikácií zhodovali s pôvodnými, čo znamená, že vieme, či nahrané súbory APK podpísali skutoční vývojári alebo niekto, kto sa za ne vydáva.
  3. V prípade nových aplikácií, ktoré sa nikdy nenahrali na stránku APKMirror.com, sa pokúšame priradiť podpisy k iným existujúcim aplikáciám od rovnakého vývojára. Ak existuje zhoda, znamená to, že ten istý kľúč bol použitý na podpísanie predtým známej legitímnej aplikácie, a teda potvrdzujeme nahratie nového súboru.
  4. Ak nevidíme žiadne zhody, pokúsime sa získať a porovnať s verziou tej istej aplikácie z Obchodu Play alebo iného overeného miesta. Ak je to beta verzia, pokúsime sa do nej dostať. Ak nemôžeme, pokúsime sa kontaktovať vývojára.
  5. Ak nebudeme schopní overiť legitimitu nového súboru APK, jednoducho ho nezverejníme.

Druhou, menej bezpečnou cestou, je využívanie aplikácie Blackmart. Ide o čierne trhovisko s aplikáciami, kde nie je postarané sto percentne o vašu bezpečnosť. Preto je dôležité zvážiť inštaláciu novo pridaných aplikácii, ktoré neodskúšali iní užívatelia pred vami. Veľkou výhodou alebo lákadlom tohto trhovišťa je možnosť získať platené aplikácie bezplatne – ukradnúť ich.

Pred inštaláciou ľubovoľného súboru .apk musíte povoliť v telefóne inštaláciu z neznámeho zdroja. Pri inštalácii vás operačný systém sám vyzve k tomuto kroku.

Mohlo by vás tiež zaujímať